Spoločnosť Apple má ďalšie nepríjemné problémy v prípade vývoja tretej generácie inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra, ktoré by mali prísť na trh v septembri 2024. Prémiové zariadenie s titánovou konštrukciou už niekoľko týždňov čelí komplikáciám, kvôli ktorým je Apple nútený odložiť jeho výrobu. Ako píše Macrumors, gigant z Cupertina má veľký problém nájsť dodávateľa pre kľúčovú technológiu, ktorá tu mala mať svoju veľkolepú premiéru.

Spoločnosť Kulicke & Soffa, ktorá sa zaoberá výrobou komponentov pre microLED zariadenia oznámila, že jeden z jej dôležitých klientov zrušil projekt, ktorý súvisel s pokročilými displejmi. Tento projekt, označovaný ako “Projekt W”, mal podľa známeho analytika Rossa Younga, ktorý sa špecializuje práve na zobrazovacie jednotky súvisieť s hodinkami od Apple.

Zrušenie tohto dôležitého a veľkého projektu má pre spoločnosť Kulicke & Soffa negatívne finančné dôsledky, ktoré sú predbežne vyčíslené na stratu v hodnote až 130 miliónov dolárov.

Apple má problémy s dodaním kľúčového komponentu

Spoločnosť Kulicke & Soffa sa špecializuje na systémy prenosu LED komponentov pre microLED a miniLED displeje, ktoré ponúkajú vysokú presnosť a rýchlosť. Ide o parametre, kde spoločnosť Apple vyslovene vyžaduje.

Už pred niekoľkými týždňami sme vám priniesli správu o tom, že spoločnosť AMS-Osram oznámila prehodnotenie svojej stratégie v oblasti microLED po neočakávanom zrušení kľúčového projektu. Tým mala byť integrácia tejto technológie do budúcich Apple Watch Ultra.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Zatiaľ čo analytici a zdroje z dodávateľského reťazca neveria, že by Apple úplne zrušil projekt microLED pre Apple Watch, iné zdroje ako Mark Gurman z agentúry Bloomberg a portál DigiTimes naznačujú, že Apple môže hľadať nových dodávateľov.

Kedy dorazia hodinky Apple Watch Ultra 3? 

Pôvodne sa očakávalo, že toto zariadenie príde na trh niekedy v septembri 2024, avšak vzhľadom na uvedený vývoj sa môže dátum predstavenia presunúť aj na neskôr. Rovnako existuje šanca, že Apple v tomto roku Apple Watch Ultra 3 jednoducho vynechá a nechá si ich ako špecialitu na rok 2025 s výraznejšími aktualizáciami. Veď sa stačí pozrieť na to, akým „sklamaním“ je druhá generácia, ktorá nepriniesla v zásade nič nové.

Predpokladá sa, že Apple intenzívne pracuje na technológii microLED už od roku 2014, kedy kúpil kalifornskú spoločnosť LuxVue. Medzi výhody displejov microLED oproti displejom OLED patrí vyšší jas, lepšia energetická účinnosť a vyšší kontrastný pomer.

Apple Watch Ultra na ruke používateľa
Zdroj: Apple

Táto technológia je však stále nákladná na produkciu, čo je aj hlavným problémom projektu prémiových hodiniek novej generácie. Apple sa pokúša znížiť výrobné náklady na minimum a pokiaľ mu to nevychádza, nemá na výber žiadnu inú možnosť, ako projekt zastaviť, alebo dokonca úplne zrušiť.

Uvidíme, ako tieto komplikácie Apple vyrieši a kedy prémiové hodinky dostanú svojho nástupcu. Každopádne to však môže trvať dlhšie, než sme zvyknutí. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 vs Apple Watch Ultra 2: Neurobte chybu pri kúpe

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -