Spoločnosť Xiaomi sa prezývky „čínske Apple“ zrejme nikdy nezbaví. Ako informuje zahraničný portál Wccftech, firma plánuje predstaviť svoj nový kompaktný stolný počítač. Okrem toho, že vyzerá úplne ako Mac mini ponesie aj veľmi podobný názov „Mini PC“ alebo „Mi Mini PC“.

Ako uvádzajú uniknuté informácie, zariadenie má mať štandardné 100 W napájanie, AMD Ryzen 7 6800H APU s Radeon 680M iGPU, 16 GB operačnou pamäťou RAM a 512 GB SSD úložiskom.

Počítač mal byť pôvodne predstavený už 1. decembra, no z dôvodu odkladu konferencie príde na trh až zajtra, 8. decembra 2022.

Cena ako za Mac mini

Mac mini je extrémne lacný a dobrý počítač od Apple. Na jeho nákupe ušetríte stovky eur
Zdroj: Unsplash / Joey Banks / Ryland Dean (úprava redakcie)

Ako môžete vidieť na uniknutom obrázku nižšie sami, počítač má veľmi podobný tvar aj dizajn, ako obľúbený Mac mini od spoločnosti Apple.

Ten firma predáva na slovenskom trhu od cca 649 €, no všetky ponuky predajcov si môžete skontrolovať tu. Počítač ponúka vynikajúci procesor M1 – po výkonnostnej stránke ide teda o slušný hardvér, ktorý láka množstvo zákazníkov. Koľko bude teda Xiaomi Mini PC stáť?

Xiaomi Mi mini PC
Zdroj: Wccftech

Aj keď bude vo výsledku lacnejší ako Mac mini, v praxi tento rozdiel nebude výrazný. Podľa Wccftech si totiž výrobca plánuje za svoj nový počítač pýtať cca 3 999 čínskych juanov, čo v prepočte vychádza na 545 €.

Táto suma však nezohľadňuje DPH a ani CLO, takže vo výsledku sa môže v Európe vyšplhať až ku hranici 700 €. A to je skoro rovnaká cena, ako za Mac mini.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Huawei stratila milióny zákazníkov. Prebrali ich Xiaomi, Apple aj Honor. Čínska firma prežíva nočnú moru
Môže ťa zaujímať
- Reklama -