Na sociálnej sieti Reddit sa objavil príspevok od vývojára Jamesona Williamsa, ktorý podrobne napísal, prečo je MacBook Pro 14″/16″ s procesorom M1 Max tou najlepšou voľbou pre vývojára – hoci má dosť vysokú cenovku.

Ako uvádza vo svojej podrobnej analytickej správe, s týmto počítačom dokáže vývojár zostaviť Android aplikáciu až o polovicu rýchlejšie než s predošlým modelom z roku 2019, v ktorom sa nachádzal procesor Intel i9.

Aby sme boli konkrétnejší, zatiaľ čo pri starších MacBookoch zabral priemerný build Android aplikácie cca 45 minút denne, pri tých nových je to zhruba 22 minút denne. Ak sa zameriame na operačný systém Android, tu je rozdiel ešte zreteľnejší (čas je skoro trojnásobne kratší).

Ročne sa vďaka výmene počítačov dá ušetriť aj 100 000 $! 

Jameson sa teda rozhodol počítať a veľmi rýchlo zistil, že pre jeho 9 členný tím je potrebné zakúpiť počítače za bezmála 32 000 $. Aj keď sa to zdá relatívne dosť, v hrubých číslach môže táto investícia v roku 2022 ušetriť cca 100 000 $!

Prečítajte si tiež  Twitter, UBER a ďalšie spoločnosti kupujú zamestnancom MacBooky Pro 16" s čipom M1 Max a 64 GB RAM

Návratnosť nákupu super-výkonného hardvéru by sa teda mala prejaviť už cca 3-4 mesiace po zaobstaraní počítačov. Dôvodom je konkrétne drahá pracovná sila, pretože plat vývojárov je oveľa vyšší ako cena jednotlivých počítačov.

Dajte nám vedieť do komentára aký MacBook používate na svoju prácu vy a či ho dokážete vyťažiť na 100 %. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJReddit
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.