Spoločnosť Apple len pred mesiacom predstavila úplne nový MacBook Pro 14″ a 16″, ktorý dostal kompletne prepracovaný dizajn.

Okrem toho, že ponúka extrémny výkon, sa používatelia môžu tešiť aj na fantastický 120 Hz mini-LED displej, ktorý má vo vrchnej časti výrez pre prednú kameru podobne ako iPhone.

- Reklama -

Aj keď sa tento dizajnový prvok niektorým ľuďom nepáči, práve vďaka charakteristike mini-LED displeja ho môžu budúci majitelia skryť. Potom ho už vôbec nebudú vidieť.

Notch obsahuje kameru pre Face Time hovory alebo aplikáciu Photo Booth, drobnú signalizačnú LED diódu, mikrofón a taktiež senzor svetelnosti, ktorý dokáže na zariadení sprístupniť aj funkciu True Tone.

Instagram BannerLogicky však vzniká otázka, prečo tu Apple nezakomponovalo rovno Face ID, keď už je displej sám osebe relatívne hrubý a táto technológia by sa do jeho konštrukcie určite zmestila.

Na Face ID si musíme počkať, Apple potrebuje inovovať postupne 

S odpoveďou na túto otázku však nemusíme špekulovať príliš dlho. Spoločnosť Apple je preslávená tým, že si šetrí inovácie pre budúcnosť aby mala svojich zákazníkov čím prekvapiť. No a takouto inováciou bude aj Face ID.

Zatiaľ síce nevieme, kedy ho firma zakomponuje do MacBooku Pro so 14″ a 16″ displejom, no sme presvedčení o tom, že sa tu raz predsa len ukáže. Veď má na to predsa tie najlepšie podmienky.

Zahraničné média tvrdia, že by to mohlo byť už 18 mesiacov po predstavení súčasnej generácie. My sme však viac skeptickí a myslíme si, že to bude skôr v časovom horizonte 24 až 30 mesiacov. Veď Apple sa predsa nikam neponáhľa.

No a ak sa obávate o budúcnosť Touch ID, medzi analytikmi prevláda názor, že spoločnosť Apple si túto technológiu v prípade počítača ponechá aj po predstavení Face ID. Ľudia si teda budú môcť sami vybrať konkrétnu biometrickú technológiu, prípadne si nastaviť ich vzájomné prepojenie.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -