Drobné sledovacie zariadenie od spoločnosti Apple sa v priebehu uplynulých dvoch rokov ukázalo viackrát ako veľmi užitočné. Tesne pred Vianocami napríklad Slovákovi zachránilo odcudzené auto. Vystopoval ho za niekoľko minút. Dnes tu máme ale iný príbeh, ktorý pochádza z Austrálie. Mladá 19-ročná žena hovorí, že ju jej nový priateľ začal sledovať cez AirTag, ktorý kúpite na Slovensku od 31 €. Téme sa venoval portál Appleinsider.

Ako upozornil Channel 7 News, mladú ženu upozornila na prítomnosť AirTagu, ktorý sa nachádzal v jej blízkom okolí notifikácia, ktorá bola súčasťou bezpečnostných opatrení spoločnosti Apple proti prenasledovaniu.

„Dostala som oznámenie, že AirTag sleduje moju polohu,“ uviedla pre miestne média žena, ktorá si priala zostať v anonymite. „Počas dňa som nakupovala a naďalej som dostávala oznámenia, ale netušila som, odkiaľ prichádzajú.“

Priznal sa až keď mu pohrozila políciou 

Zdroj: Unsplash / Chris Osmond

Žena sa teda rozhodla prehrabať všetky svoje veci a rovnako aj auto no AirTag nevedela nikde nájsť. Následne ju napadlo, že jediný, kto jej ho mohol niekde schovať, bol jej nový priateľ.

Práve on sa viackrát zdržiaval v spomínanom aute alebo sa pohyboval okolo neho. Okamžite sa mu teda ozvala a opýtala sa ho, či o AirTagu niečo nevie. Ten všetko popieral.

Muž sa ku svojmu činu rozhodol priznať až vtedy, keď mu priateľka pohrozila, že celý prípad nahlási na polícii. Z tejto situácie bola následne šokovaná, pretože nečakala, že človek, ktorému tak dôverovala je schopný urobiť podobnú vec.

Príbeh dopadol tak, ako by ste asi čakali 

AirTag v zľave
Zdroj: Unsplash / Mark Chan / Onur Binay (úprava redakcie)

Priateľ sa za svoje konanie ospravedlnil a vysvetlil, že bol v minulom vzťahu zranený a nechcel riskovať, aby sa mu to stalo znova. Mladá 19-ročná Austrálčanka však tento príbeh neakceptovala a vzťah po celej tejto skúsenosti ukončila.

My len doplníme, že AirTag je určený len na sledovanie predmetov. Akonáhle ho človek zneužije na sledovanie iných osôb bez ich vedomia, dopúšťa sa porušenia zákona. Aj preto by ste toto zariadenie mali používať výhradne tak, ako je to odporúčané výrobcom. Pokiaľ ho zneužijete, môžete sa dostať do problémov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 bude vyrábaný revolučným spôsobom: Získa vďaka nemu väčší akumulátor
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.