Apple Airpods sú pravdepodobne najpopulárnejšie bezdrôtové slúchadlá na trhu. Niet divu, že ich vidíme stále častejšie. Rôzne svetoznáme osobnosti ich používajú tiež a sú s nimi spokojní. Kim Namjoon zo skupiny BTS prezradil, koľké slúchadlá po 3 rokoch od uvedenia na trh vlastní. Rapper stratil už 33 párov Apple AirPods!

Rapper stratil už 33 párov Apple AirPods!

Pokiaľ ste fanúšikom kvalitných a funkčných technológii, mali by ste byť fanúšikom aj slúchadiel Apple AirPods. Tento produkt je na trhu od roku 2016, kedy ho Apple predstavilo spoločne s iPhonom 7. Ten ako prvý v histórii nemal Jack. V balení sa nachádzali klasické EarPods s Lightning konektorom. To dodnes hodnotíme ako trochu smiešne riešenie.

Cena AirPods nikdy nebola a ani teraz nie je práve najmenšia. Za 149$ získate priemernú kvalitu prehrávania. Vysoká kvalita je však v konektivite. Slúchadlá pripojíte obyčajným priložením k iPhonu, iPadu alebo MacBooku. Možno aj preto ich ľudia po celom svete tak moc obľubujú. Medzi ich fanúšikov patrí aj rapper menom Kim Namjoon. Je členom kapely BTS.

Táto osobnosť sa počas tohto víkendu rozhodla odpovedať na otázky cez stream Q&A od svojich fanúšikov. Padla aj otázka ohľadom AirPods. Hudobník prezradil, že v súčasnej dobe vlastní už 34. pár tohto „jablkového“ produktu a neustále ich stráca.

Na internete sa tým samozrejme okamžite začali zaoberať média. Tie jednoduchou matematikou vyrátali, že Kim minul už 6000$, za čo si môžete napríklad zakúpiť nový Mac Pro v základnej verzii.

Raperka stratila už 33 párov Apple AirPods!
Raperka stratila už 33 párov Apple AirPods!

Diskusia ohľadom šetrenia životného prostredia kvôli často strateným AirPods…

Asi ani sám hudobník si neuvedomil, čo svojim tvrdením vlastne spôsobil. Na internete sa začala šíriť diskusia ohľadom AirPods a šetrení životného prostredia. Na jednej strane možno trochu zvláštne, na strane druhej ale celkom zmysluplne.

Práve Apple je firma, ktorá si na ekológii dosť stavia. Počas posledných rokov tvrdo buduje PR práve na tejto „modernej“ ekologickej vlne. Produkty Applu môžu byť ale priamym protikladom ekológie.

Tak napríklad také AirPods. Ich batéria a samozrejme aj ostatné komponenty sú tak malé, že sa prakticky nedajú rozobrať a už vôbec nie vymeniť (na niektorých konkurenčných bezdrôtových slúchadlách to je urobené tak aby sa to dalo).

Pokiaľ teda vyčerpáte jej kapacitu a už povedzme nevydrží ani chvíľu, môžete ich vyhodiť (aj keď to bude trvať samozrejme niekoľko rokov). Pri produkte za 149$ je to ale trochu drsné riešenie.

Prečítajte si tiež  Doživotná licencia na Microsoft Office či Windows prerazila cenové dno. Kúpte si ju za pár eur aj vy
airpods

Ďalší problém je tiež so strácaním. Za to však už Apple viniť nemôžeme. Podľa ľudí sa ľahko môže stať, že jedno slúchadlo niekde stratíte a tým pádom si musíte kúpiť nové za nemalé peniaze. Tento problém sa ale na druhú stranu ináč riešiť nedá. AirPods sú bezdrôtové preto aby boli bezdrôtové. Ak ich teda niekto stratí, mal by si kúpiť slúchadlá s káblom, ktoré má vždycky po ruke.

Na záver už len informácia, ktorou sa snaží Apple obhájiť. Podľa slov spoločnosti môžete kedykoľvek toto zariadenie priniesť do Apple Store v prípade, že vám doslúžilo a firma sa rada postará o jeho recykláciu. Aj tu ale ľudia majú určité pochybnosti o tom, koľko komponentov z už tak malých slúchadiel sa dá vlastne recyklovať.

Nech je teda pravda kdekoľvek, na AirPods si treba dať jednoducho veľký pozor. Ide o niečo, čo môžete naozaj veľmi ľahko stratiť a spôsobiť si tak nemalú finančnú škodu. Stalo sa to už niekomu z vás? Prišli ste len jedno slúchadlo alebo celý pár aj s nabíjacím obalom?

https://twitter.com/outrokimchi/status/1205838482393858049?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1205838482393858049&ref_url=https%3A%2F%2Fapplenovinky.cz%2F2019%2F12%2Fraperka-kim-namjoon-ze-skupiny-bts-ztratila-jiz-33-paru-airpods%2F
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

  1. مبيدات الحشرات هي مواد كيميائية تستخدم لقتل أو التحكم في الحشرات المزعجة أو الضارة. تُستخدم هذه المبيدات في الزراعة لحماية المحاصيل من الآفات الحشرية، وفي المنازل والأماكن العامة للتخلص من الحشرات المنزلية مثل الصراصير والنمل والبق والذباب والبعوض. تتوفر مبيدات الحشرات بأشكال مختلفة مثل الرذاذات والمساحيق والطلاءات والطماطم والأقراص. ومن أمثلة شائعة على مبيدات الحشرات: البيرمثرين، البيروثرويد، المالاثيون، الكارباريل، النيونيكوتينويدز. يجب استخدام مبيدات الحشرات بحذر ووفقًا للتوجيهات والتعليمات الموجودة على العبوة، ويفضل البحث عن بدائل طبيعية وآمنة لمبيدات الحشرات عند الإمكان.
    شركات مبيدات الحشرات

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here