Apple má problémy so svojimi 15″ MacBookom Pro. Zariadenia sa prehrievajú a samotná spoločnosť Apple varuje pred tým, že v rizikových prípadoch môžu tieto produkty začať horieť. Ak teda plánujete letieť. S MacBookom Pro 15″ môžete mať problém na letisku.

S MacBookom Pro 15″ môžete mať problém na letisku. Môže za to výrobná chyba.

Informácie o tom, že MacBook Pro 15″ má skutočne vadné batérie sa prednedávnom začali šíriť po celom internete. Dokonca sa objavil aj prípad, kedy jedno zo zariadení začalo horieť známemu DJ-ovi. To všetko však bolo ešte pred tým, ako táto kauza prepukla a Apple problémy priznal. Dnes prichádza ďalšia zaujímavá informácia. Federálna letecká správa USA odoslala špeciálny list s doporučením pre letecké spoločnosti.

V liste sa píše, že by letecké spoločnosti mali zvážiť bezpečnostné riziko, ktoré tieto zariadenia prinášajú. Podľa všetkého by mohli začať horieť aj na palube lietadla a presne preto sa neodporúča aby boli do nich brané ako náklad a ani ako príručná batožina. Podobná situácia predsa len nastať môže a ohrození sú cestujúci vo výške niekoľkých kilometrov. Takýto krok teda vôbec nie je nelogicky.

S MacBookom Pro 15 môžete mať problém na letisku. Môže za to výrobná chyba. - svetapple.sk

4 letecké spoločnosti už zakázali prevážať 15″ MacBooky Pro vyrobené od 2015-2017.

Ak ste si mysleli, že išlo len o predbežné bezpečnostné upozornenie, reakcia vás prekvapí. Pár hodín po tom, ako Federálna letecká správa USA vydala tento list zakázali vstupovať na palubu s týmto počítačom vyrobeným od polovice roku 2015 do začiatku roka 2017 hneď 4 letecké spoločnosti. Jedná sa o Total Cargo Expertise, Thomas Cook Airlines, Air Italy a Air Transat. Dá sa ale očakávať, že nebudú jediné. Čoskoro by k nim mohli pribudnúť ďalšie letecké spoločnosti.

No a hoci je zákaz plošný a pravdepodobne bude váš počítač podliehať kontrole (či sa nejedná o problematický kus) stále existuje možnosť ako sa na palubu lietadla dostať. Konkrétne však budete so sebou musieť prevážať dokument, ktorý by vedel preukázať, že na vašom zariadení už bola vymenená batéria. Tento dokument vám odovzdá Apple po tom ako vykoná bezplatný servisný zákrok.

S MacBookom Pro 15 môžete mať problém na letisku. Môže za to výrobná chyba. - svetapple.sk
S MacBookom Pro 15 môžete mať problém na letisku. Môže za to výrobná chyba. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Mapy sa dotiahli na Google Mapy. Používatelia si pochvaľujú najmä tieto funkcie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.