Známy slovenský operátor Antik Telecom sa pochválil ďalším veľkým úspechom. Ako informuje DSL, košický telekomunikačný operátor pokryl svojou 1 Gbps optickou sieťou obrovské množstvo rodinných domov na východnom Slovensku. Dokopy ich malo byť viac ako tisíc!

Rýchlejší internet si vďaka tomu môžu užívať obyvatelia obcí Berstov, Šarišské Bohdanovce a Varhaňovce v okrese Prešov a obci Nová Polhora v okrese Košice.

Antik ponúka na svojej optickej sieti symetrické pripojenie s rýchlosťou 1 Gbps / 1 Gbps už niekoľko rokov. Aj vďaka tomu si získal obrovské množstvo spokojných zákazníkov.

Ak si totiž zaobstaráte gigabitové optické pripojenie u konkurenčných operátorov, ako napríklad Telekom, Orange, Swan či UPC, ani v jednom prípade sa nedočkáte symetrického pripojenia a upload má výrazne nižiu rýchlosť.

S výnimkou spoločnosti Antik sa naopak tejto technológie dočkáte aj u menej známeho operátora Satro. 

Antik má už rok 10 Gbps / 10 Gbps pripojenie 

Aby toho nebolo málo, košický operátor ponúka už od septembra 2021 aj symetrické pripojenie s rýchlosťou šialených 10 Gbps / 10 Gbps. V súčasnosti si ho môžu užívať zákazníci v lokalitách Košice – mestská časť Pereš, Stropkov a Čierna nad Tisou. Takýto rýchly internet je k dispozícii pre približne 5 tisíc domácností.

Ako nakoniec dodáva portál DSL.sk, podľa jeho zistení sa už v treťom štvrťroku 2022 10 Gbps pripojenie rozšíri až na 15 tisíc domácnosti. Antik momentálne čaká na dodanie potrebných komponentov, ktoré to umožnia. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vracia úder Epic Games - doplatia na to milióny hráčov po celom svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -