Netflix je stále najpopulárnejšia platforma na poli streamovacích služieb. Portfólio seriálov či filmov je naozaj bohaté a kompetentní sa môžu tešiť veľkému publiku. Používatelia po celom svete využívajú Netflix na svojich smartfónoch, tabletoch, televízoroch či počítačoch. Pozrite sa na to, aké filmy a seriály sledovali v roku 2019 najviac.

Rok 2019 na Netflixe. Toto boli najsledovanejšie filmy a seriály.

Netflix má v súčasnosti približne 158 miliónov používateľov po celom svete. Služba je veľmi populárna a rastie bleskovým tempom. Začiatkom roka 2019 mala o 10 miliónov používateľov menej ako dnes. Počas posledných dní sme sa dočkali zhrnutia roku 2019 v štatistikách najsledovanejších filmov a seriálov v na Netflixe. Samotný rebríček zostavil magazín Filmotro a informoval o ňom Fontech.

- Reklama -

Metrika počíta s počtom účtov, ktoré si za posledných 28 dní prehrali daný obsah aspoň po dobu 2 minút. Podľa niektorých novinárov je pochybná avšak momentálne sú to jediné dáta, ktoré máme k dispozícii. Poďme teda na to…

Krátke zhrnutie:

Ľudí najviac oslovila Jennifer Aniston spolu s Adamom Sendlerom vo filme Vražda na jachtě.

vražda na jachte
Vražda na jachte (Netflix) – svetapple.sk

Absolútnym víťazom najsledovanejších titulov na Netflixe je tento rok film Vražda na jachtě (Murder Mystery). O réžiu sa postaral Kyle Newacheck a zahrali si tu také mená ako Jennifer Aniston, Adam Sendler či Luke Evans. Napriek bohatému hereckému obsadeniu si film neodniesol od kritikov príliš vysoké hodnotenie a recenzie sa pohybujú na úrovni len 50%.

Našim tipom je určite Irčan

My by sme radi upozornili na film Irčan (Irishman). Ten síce skončil v rebríčku titulov na piatom mieste (v rebríčku filmov na štvrtom) avšak jeho dĺžka je neuveriteľných 209 minút takže to nie je zlý výsledok.

irčan
Irčan (Netflix) – svetapple.sk

Podľa nášho názoru ide o majstrovské dielo a odporúčame ho pozrieť každému, kto si Netflix predpláca (pokojne aj na 2-3 krát). O réžiu sa postaral fenomenálny režisér Martin Scorsese. Ten do deja obsadil mená ako Robert De Niro, Al Pacino či Joe Pesci. Vo všetkých troch prípadoch sa jedná v podstate už o herecké ikony. Hodnotenia tohto filmu sú tiež na veľmi vysokej úrovni. Kritici mu udelili medzi 80-95% čo vypovedá o jeho kvalitách.

10 najsledovanejších titulov v roku 2019:

 1. Vražda na jachtě
 2. Stranger Things 3
 3. 6 Underground: Tajné operace
 4. Úžasňákovi 2
 5. Irčan
 6. Zaklínač
 7. Trojí hranice
 8. Zlo s lidskou tváří
 9. The Umbrella Academy
 10. Dálniční hlídka

10 najsledovanejších filmov v roku 2019:

 1. Vražda na jachtě
 2. 6 Underground: Tajné operace
 3. Úžasňákovi 2
 4. Irčan
 5. Trojí hranice
 6. Zlo s lidskou tváří
 7. Dálniční hlídka
 8. Spider-Man: Paralelní světy
 9. Raubíř Ralf a internet
 10. Tajná posedlost

Čo sa týka seriálov, tak to je kapitola sama o sebe. Každý, kto má Netflix určite vie, že tu nájdeme niektoré skutočne kvalitné diela, ktoré sa oplatí pozrieť. Absolútnym víťazom sledovanosti bola tento rok tretia séria Stranger Things 3.

stranger things 3
Stranger Things 3 (Netflix) – svetapple.sk

Hneď na druhom mieste skončil Zaklínač. Ten si zaslúžil v poslednej dobe veľa pozornosti. Medzi kvalitné seriály, ktoré vám odporúčame pozrieť patrí určite aj What They See Us (6. miesto) či napríklad Sexuální výchova (8. miesto), ktorá debutovala začiatkom tohto roka.

10 najsledovanejších seriálov v roku 2019:

 1. Stranger Things 3
 2. Zaklínač
 3. The Umbrella Academy
 4. Smrt nás spojí
 5. TY 2
 6. What They See Us
 7. Neuvěřitelná
 8. Sexuální výchova
 9. Proč? 13x proto
 10. Fantastická výchova

Na záver tu máme ešte 10. najsledovanejších dokumentárnych filmov. Pokiaľ máte radi tento žáner a niektoré diela z rebríčka nižšie ste zatiaľ nevideli, mali by ste to napraviť.

10 najsledovanejších dokumentov v roku 2019: 

 1. Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho
 2. Naše planeta
 3. FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl
 4. HOMECOMING: Film od Beyoncé
 5. Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka
 6. Abducted in Plain Sight
 7. Kam zmizela Medeleine McCann?
 8. Rodina: Záhady moci
 9. Pouliční strava
 10. Kevin Hart: Nezvorej to!

Do komentára nám nezabudnite napísať, čo sa vám tento rok na Netflixe páčilo najviac. Ako sme už uviedli, nás asi najviac uchvátilo dielo Irčan a zo seriálov potom Zaklínač. Každý má ale iné preferencie…

Netflix chce zabrániť zneužívaniu rodinného zdieľania. - svetapple.sk
Rok 2019 na Netlfixe. Toto boli najsledovanejšie filmy a seriály. – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.