Počítače Mac sú výborné zariadenia, ktoré milujú používatelia po celom svete. Majú však jeden problém, ktorým býva kapacita obmedzená úložiska. Keďže do nej ľudia veľakrát nechcú investovať (kvôli vysokej cene), kupujú si menšie pamäťové prevedenia s tým, že to v budúcnosti riešia za pomoci externého disku. Ak patríte medzi týchto používateľov aj vy alebo si skrátka iba chcete zálohovať svoje dáta na kvalitný a odolný SSD disk, 1 TB SanDisk Extreme Pro bude pre vás ako stvorený.

Tento pevný disk sa štandardne predáva za 139,9 €, čo nie je málo no zároveň ani veľa. Stačí sa pozrieť na rozdiel medzi 256 GB a 512 GB verziou základného MacBooku Air s procesorom M1. Za ďalších 256 GB zaplatíte Applu až o 230 € viac! Navyše 1 TB SanDisk Extreme Pro teraz získate za zníženú cenu. Po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, kde stojí len 109,9 €. A to je vzhľadom na jeho kapacitu, odolnosť a celkové schopnosti veľmi dobrá ponuka.

Externý SSD disk SanDisk Extreme Pro Portable V2 je jedným z najlepších a najspoľahlivejších externých SSD diskov na trhu. S kapacitou 1 TB a pripojením cez USB-C poskytuje rýchle a spoľahlivé ukladanie dát.

Jeho rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu dosahuje až 2 000 MB/s, čo sa hodí pri práci s veľkými súbormi, ako napríklad 4K videami, veľkými formátmi fotografií ale aj vtedy, keď si robíte zálohu svojho počítača. Tá máva spravidla niekoľko stoviek gigabajtov.

Disk SanDisk Extreme Pro Portable V2 má aj zvýšenú odolnosť so stupňom krytia IP55. Tento štandard ochrany zabezpečuje, že disk prežije kontakt s prachom, vodou a iným vonkajším vplyvom, čím sa znižuje riziko stratenia alebo poškodenia dát.

Jedným z najdôležitejších faktorov pri ukladaní a prenose dát je tiež bezpečnosť. SanDisk Extreme Pro Portable V2 ponúka možnosť šifrovania dát, ktorá ich chráni pred neoprávneným prístupom cudzích osôb. To znamená, že aj keby bol váš disk ukradnutý, citlivé dáta na ňom budú stále chránené pred potencionálnym zneužitím.

Celkovo je SanDisk Extreme Pro Portable V2 vynikajúcou voľbou pre používateľov, ktorí potrebujú vysokú rýchlosť prenosu dát a zvýšenú odolnosť. Ak by vám však 1 TB verzia nestačila, k dispozícii je aj väčší 2 TB model, ktorý zoženiete po kliknutí na tento odkaz za 131 €. Keďže ide len o 20 € príplatok, určite sa to oplatí viac. Rozhodnutie je ale samozrejme na vás.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -