Nech už si kupujete akékoľvek zariadenie, pravdepodobne pre vás nie je vždy prioritou veľkosť jeho interného úložiska. Či je to iPhone, Mac, iPad alebo aj počítač s Windowsom, veľakrát ideme po cene a volíme si tie najmenšie a najdostupnejšie verzie. Po mesiacoch či rokoch používania však môžeme naraziť na problém, kedy zistíme, že interná pamäť nám už jednoducho nestačí. Riešením môže byť nákup dostupného SSD disku Samsung Portable SSD T7 Touch s kapacitou 2 TB a výborným zabezpečím. Po zľave ho kúpite za fantastickú cenu.

Tento disk prináša mimoriadne kompaktné rozmery a zároveň prenosové rozhranie PCIe NVMe, s ktorým dokáže poskytnúť sekvenčný zápis / čítanie dát až na úrovni 1 000 / 1 050 MB/s. Samsung tiež myslel na odolnosť SSD disku a preto ho ochránil hliníkovým puzdrom. To by malo zabezpečiť, že zariadenie prežije aj pád z výšky 2 metrov, no doma to radšej neskúšajte. Samsung Portable SSD T7 Touch je tiež mimoriadne bezpečný. Ako napovedá jeho názov (aj nadpis článku), ukrýva sa v ňom čítačka odtlačkov prstov, prípadne nutnosť zadať heslo. Disk je chránený 256-bitovým šifrovaním.

A koľko teda taká „sranda“ vlastne stojí? Ak ste očakávali nejakú tu horibilnú sumu, máme pre vás veľmi dobré správy. Pokiaľ si zaobstaráte menšie prevedenie s kapacitou 1 TB, to sa v čase uvedenia na trh predávalo za cca 215 €. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz získate od 114 €, vďaka čomu na ňom ušetríte skoro polovicu z pôvodnej ceny.

A ak by ste chceli väčší 2 TB variant, z nášho pohľadu sa jeho nákup oplatí ešte viac, pretože nie je až o toľko drahší. Zatiaľ čo pôvodná cena atakovala hranicu 400 €, dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate len za 167 €. A mať o 1 TB viac za cca 50 – 60 € príplatok je podľa nášho názoru veľmi výhodné. Každý si však musí určiť svoje preferencie sám.

Extrémne kompaktné zariadenie s nízkou váhou 

Samsung SSD disk
Zdroj: Samsung

My ešte dodáme, že tento disk je veľmi spratný, pretože dosahuje rozmery kreditnej karty. Presnejšie ide o 8,5 x 0,8 x 5,7 cm. Používateľov tiež poteší jeho extrémne nízka váha, ktorá dosahuje iba 58 gramov. Ak ho teda vložíte do svojej tašky, ani si to nevšimnete.

V neposlednom rade treba podotknúť, že Samsung Portable SSD T7 Touch ponúka aj plnohodnotnú sprievodnú aplikáciu pre zariadenia s operačným systémom Windows, MacOS, Android či iOS. Taktiež podporuje štandardy USB 3.2 Gen 2 a USB-C. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -