Headset Apple Vision Pro zaujal doslova celý technologický priemysel s výnimkou Marka Zuckerberga, ktorý svojmu tímu povedal, že Apple nepredstavilo vlastne nič nové. Toto zariadenie, ktoré sa začne v USA predávať už začiatkom budúceho roka, bude stáť samo o sebe až 3 499 $ s tým, že na Slovensku by jeho cena mohla vyrásť na odhadovaných 4 129 €. Nemusí to byť však konečná čiastka.

Pokiaľ ste sledovali WWDC 2023, pravdepodobne ste zaznamenali pasáž o tom, že spoločnosť Apple uzatvorila partnerstvo so spoločnosťou Zeiss. To by malo byť prospešné najmä pre ľudí, ktorí nosia dioptrické okuliare a chceli by si naplno užiť aj Apple Vision Pro bez zrakových obmedzení. Zeiss teda bude vyrábať špeciálne optické vložky (šošovky), ktoré sa budú dať do zariadenia nasadiť.

Ako to už býva zvykom, technologický gigant z Cupertina neprezradil všetko a to hlavné na čo zabudol bolo, koľko by mohli tieto komponenty vo finále stáť. Ku téme sa preto vyjadril známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorému sa podarilo úspešne predpovedať takmer každú novinku, ktorú sme videli na prvom tohtoročnom evente.

Apple Vision Pro zeiss
Zdroj: Apple

Podľa jeho informácií by sa cena za šošovky Zeiss mala pohybovať v cenovom rozmedzí od 300 – 600 dolárov. Bavíme sa samozrejme o amerických cenách, v ktorých nie je zohľadnená DPH, CLO a ani ďalšie aspekty, ktoré môžu čiastku na iných trhoch negatívne ovplyvniť. Na Slovensku preto môžeme počítať skôr s cenami na úrovni 400 € až 750 €, vďaka čomu bude celková suma za headset atakovať hranicu takmer 5 000 €!

Konkurencia to vie lacnejšie 

Headset Meta Quest Pro
Zdroj: Meta

Pokiaľ nosíte okuliare, určite viete, že dioptrie si môžete kúpiť aj oveľa lacnejšie. Portál 9to5mac všetko demonštruje na príklade konkurenčného zariadenia Meta Quest 2, kde prakticky za to isté zaplatíte „iba“ 65 $. To je päť až desaťkrát menej, než pri headsete Apple Vision Pro.

V tomto prípade však ide o spoločnosť Apple, ktorá sa určite nebojí vypýtať si za svoje technológie peniaze. Firma navyše pri Apple Vision Pro tlačí na kvalitu výsledného produktu. Aj preto si na výrobu šošoviek zazmluvnila spoločnosť Zeiss, ktorá je v tomto obore špičkou. Na strane druhej, čiastka na úrovni 400 – 750 € sa nám bez ohľadu na samostatnú cenu zariadenia zdá trochu pritiahnutá za vlasy.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi reklama
Reklama

Uvidíme teda, či tieto šošovky bude možné nakupovať napríklad aj u iných alternatívnych výrobcov, ktorí síce nebudú spolupracovať so spoločnosťou apple, no ponúknu používateľom podobnú kvalitu, ako Zeiss za podstatne nižšiu cenu.

Prečítajte si tiež  HomePod mini kúpite vo výhodnej zľave. Reproduktor má aj teplomer či vlhkomer

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -