1. PlayStation 5 je skladom za výbornú cenu

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / Just Vlad (snímka obrazovky)

Keď sa herná konzola PlayStation 5 začala predávať koncom roka 2020 po celom svete, nikoho neprekvapila jej ťažšia dostupnosť. Obrovský záujem o zariadenie bol očakávaný a tak si ľudia mysleli, že bude stačiť pár týždňov počkať, kým sa situácia ustáli. Ukázalo sa však, že to celkom neplatí.

PlayStation 5 bolo mimoriadne ťažko dostupné aj počas celého roka 2021 a dokonca 2022. Situácia sa zlepšila až koncom roka 2022, kedy sa výroba konzoly rozbehla naplno a skladové zásoby predajcov sa konečne začali napĺňať dostatočným počtom kusov. Dnes vďaka tomu kúpite digitálnu verziu PS5 najlacnejšie už od 524,95 € a verziu s Blu-Ray mechanikou od 579,90 €.

Len pre porovnanie, tesne predtým, ako sa situácia s PS5 začala vo svete zlepšovať, herná konzola stála na Slovensku bežne cez 700 € až 750 €. To je skoro neuveriteľná cena no ľudia po PS5 túžili natoľko, že ju boli ochotní platiť!

Súčasná cena je teda v porovnaní s tým až luxusná a navyše veľakrát za tieto peniaze dostanete ku PlayStation 5 aj nejaký ten herný bonus.

Sony predávalo napríklad balíky s hrami FIFA 2023, Gran Turismo 7 či God of War: Ragnarök.

A aby sme nezabudli, pokiaľ by ste sa nevedeli rozhodnúť či si vybrať PS5 v digitálnej verzii alebo verzii s mechanikou, pripravili sme si pre vás článok, v ktorom sme sa tejto problematike trochu viac venovali. Náš výber by bol jasný.

2. Grafika novej generácie, ktorá vás posadí na zadok

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / Geek Street (úprava redakcie)

PlayStation bolo vždy o hrách v nádhernej grafike a next-gen verzia hernej konzoly od spoločnosti Sony nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Výrobca ju vybavil nabitým hardvérom, vďaka ktorému si užijete tie najnovšie tituly vo vysokom 4K rozlíšení pri 120 FPS.

PlayStation 5 podporuje HDMi 2.1, takže jediným obmedzením môže byť váš televízor, ktorý takto vysoké rozlíšenie alebo obnovovaciu frekvenciu podporovať nebude.

Pokiaľ vám však všetko bude fungovať správne, dočkáte sa ohromujúceho herného zážitku pri prakticky akomkoľvek titule, ktorý si na svojom televízore alebo pokojne aj monitore zahráte.

PlayStation 5 sa spolieha na extrémne výkonný procesor AMD Zen 2 s frekvenciou 3,5 GHz a ôsmymi jadrami, ktorý sa postará o plynulé riešenie a spracovanie akýchkoľvek úloh. Dopomáha tomu aj 16 GB RAM GDDR6 či 825 GB SSD úložisko. Rovnako tak sa v konzole nachádza aj grafická karta AMD RNDA 2, ktorej výkon je až 10,28 teraflopov.

Len pre porovnanie, klasické PlayStation 4 dosahovalo grafický výkon „len“ na úrovni 1,84 teraflopu (5,5x menej) a novšie PlayStation 4 Pro 4,2 teraflopu (2,5x menej). Je to teda neuveriteľný posun, ktorý uvidíte na vlastné oči.

3. Podpora hier z PS4 a nové herné tituly pre rok 2023

PS4
Zdroj: Unsplash / Nikita Kachankovsky

Pokiaľ máte PlayStation 4 spolu s kopou hier, ktoré by ste si chceli zahrať, hernú konzolu môžete predať a hry si nechať. PlayStation 5 je totiž kompatibilný s väčšinou hier, ktoré vyšli na herné konzoly PS4 a PS4 Pro.

Samotné Sony potvrdilo, že týchto hier je v súčasnosti viac ako 4 000 a PS5 by nemalo mať problém s rozbehnutím až 99 % z nich.

Navyše vývojári neustále využívajú potenciál tejto hernej konzoly a rovnako jej možnosti nádhernej grafiky, aby vyvíjali stále nové herné tituly, ktoré si tu budete môcť zahrať.

V roku 2023 to bude napríklad Spider-Man 2, Suicide Squad: Kill the Justice League, Star Wars Jedi: Survivor či Dead Island 2 a veľa iných.

4. PlayStation 5 nemusíš mať iba na hry

Herná konzola PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kerde Severin

Áno, PlayStation 5 je síce herná konzola no jej súčasťou je vlastný operačný systém, ktorý podporuje aj plno iných činností. PlayStation 5 tak nemusí slúžiť len na hranie najnovších titulov v nádhernej grafike ale napríklad aj na sledovanie filmov alebo seriálov.

Pokiaľ si kúpite verziu s Blu-Ray mechanikou a film budete mať na fyzickom Blu-Ray nosiči, jeho prehrávanie bude maximálne jednoduché. Rovnako tak si ale môžete na konzole spustiť Netflix alebo Disney+ a obsah filmov alebo seriálov streamovať priamo z internetu.

Rovnako dôležité je, že PlayStation 5 podporuje aj streamovacie služby ako Spotfiy alebo Apple Music určené na prehrávanie hudby.

Operačný systém v PS5 je samozrejme plne prispôsobený modernej dobe a preto ponúka rôzne možnosti komunikácie s vašimi priateľmi. Vďaka nedávnej aktualizácii sem dokonca pribudol aj Discord.

5. Ďalšie dôvody, pre ktoré si kúpiť PlayStation 5

PlayStation VR2
Zdroj: Blog PlayStation

Je skutočne ešte mnoho dôvodov, pre ktoré vám odporúčame nákup hernej konzoly PlayStation 5. Jedným z nich je napríklad nedávno predstavené PlayStation VR2, vďaka ktorému sa môžete preniesť do virtuálnej reality a pocítiť neuveriteľný herný zážitok na vlastnej koži. PlayStation VR2 nájdete za najlepšiu cenu po kliknutí na tento odkaz.

Rovnako tak by sme mohli spomenúť aj výborný bezdrôtový ovládač DualSense, ktorý je súčasťou každej konzoly PlayStation 5. Ten ponúka hráčovi vynikajúcu haptickú odozvu, adaptívne triggery, vstavaný mikrofón a veľa ďalších šikovných technológií.

Prečítajte si tiež  PlayStation 5 vs PlayStation 5 Digital Edition - Ktorý model sa oplatí viac, keď ceny zleteli dole?

Vďaka haptickej odozve budete pri hrách cítiť fyzickú spätnú väzbu, čím sa zážitok z hrania ešte viac posunie. Rovnako oceníte aj spomínaný mikrofón, vďaka ktorému už nebudete musieť používať PlayStation 5 slúchadlá s mikrofónom ale komunikovať môžete pohodlne cez svoj počítač.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -