Aj majster tesár sa raz utne. Spoločnosť ASUS zverejnila ospravedlnenie pre svojich zákazníkov, ktorí sa v posledných dňoch stretávali s problémami pri pripojení ku internetu na rôznych druhoch Wi-Fi routerov. Téme sa venoval portál Bleepingcomputer.

Ľudia začali na sociálnej sieti Reddit zverejňovať príspevky, v ktorých sa sťažovali na neznámu chybu, ako aj na nedostatočnú komunikáciu zo strany spoločnosti ASUS. Samotná chyba mala podľa výrobcu vzniknúť pri údržbe zabezpečenia na strane servera, ktorá spôsobila stratu sieťového pripojenia pri širokej škále zariadení.

Počas bežnej bezpečnostnej údržby náš technický tím objavil chybu v konfigurácii súboru s nastaveniami servera, čo by mohlo spôsobiť prerušenie sieťového pripojenia na časti smerovačov,“ Uviedla spoločnosť ASUS v oficiálnom vyhlásení.

Samotná chyba sa podľa odborníkov objavila nezávisle na tom, či má používateľ na svojom Wi-Fi routeri povolené automatické aktualizácie firmvéru, alebo nie. Spôsobil ju totiž poškodený definičný súbor pre ASD (ASUS AiProtection), ktorý bol automaticky odoslaný do všetkých ovplyvnených zariadení.

Ako tento problém opraviť? 

Nakoľko si spoločnosť ASUS priznala chybu a hlavne ju definovala pomerne rýchlo, jej technický tým ju dokázal vyriešiť v priebehu krátkeho času. Všetky dotknuté smerovače by sa teda po prijatí nového definičného súboru ASD mali dostať do štandardnej prevádzky.

Môže sa však stať, že ľudia budú mať problémy aj naďalej. V takomto prípade spoločnosť ASUS odporúča reštartovať router, po čom by sa mal vrátiť do normálnej prevádzky. Ak by vám náhodou nepomohlo ani to, výrobca uvádza, aby ste na zariadení vykonali tvrdý reset do továrenských nastavení a postupovali podľa týchto pokynov.

Spoločnosť sa za spôsobené komplikácie hlboko ospravedlňuje a zároveň dodáva, že ak budú mať používatelia akékoľvek problémy, majú sa obrátiť na jej technickú podporu. Dajte nám vedieť do komentára, či ste so svojim routerom od ASUSu pocítili niečo podobné.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toľko dní budú pracovať Slováci na nový iPhone 14 Pro. Je to šialene dlhá doba (aktualizované)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -