CEO spoločnosti Apple Tim Cook prijal výzvu od Phila Shillera a dobrovoľne sa nechal poliať ľadovou vodou priamo v areáli spoločnosti v Coupertine.

Boj proti ALS

Táto výzva bola avizovaná bývalým americkým basebalovým hráčom Petem Fratesom, ktorý tak chce bojovať proti chorobe ALS alebo inak Amyotrofická Leterálná Skleróza. Pokiaľ by vyzvaný nestihol odpovedať nejakým dôkazom (že sa ľadovou vodou naozaj oblial), bude vyzvaný k tomu, aby prispel na asociáciu ALS. Do tejto dobročinnej akcie sa už zapojili osobnosti ako napríklad Mark Zuckerberg, Satya Nadella či samotný CEO Jablkovej spoločnosti Tim Cook. Ten zároveň vyzval Boba Igera (Disney), Dr.Dre (Beats) a nakoniec hudobníka Michaela Frantia, ktorý sa rozhodol túto výzvu splniť spoločne s Timom na pôde spoločnosti Apple.

Do tejto chvíle sa už stihlo vyzbierať približne 1 400 000 až 1 500 000 USD. Ide teda o veľký pokrok oproti minulému roku, kedy bolo vyzbieraných len 22 000 USD.


Aj iné osobnosti


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.