Spoločnosť Apple sa okrem vydania systému iOS 17.2.1 pred pár dňami postarala aj o uvedenie aktualizácie pre staršiu verziu softvéru. Update iOS 16.7.4 rovnako ako iPadOS 16.7.4 odstraňuje chybu týkajúcu sa natívnych aplikácií od Apple.

Možno ste sa s problémom, ktorý riešia nové aktualizácie stretli aj vy. V určitých situáciách, ak používateľ vymazal jednu z Apple aplikácií na iPhone či iPade, tento softvér už nebolo možné nainštalovať späť. Vývojári sa však o chybe dozvedeli včas a prakticky okamžite na ňu zareagovali.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Čo prináša iOS 16.7.4? 

Apple opisuje update softvéru nasledovne: Táto aktualizácia odstraňuje chybu, ktorá bránila opätovnej inštalácii zabudovaných Apple aplikácií, ktoré boli vymazané. Okrem toho sa nová verzia postarala aj o opravy niekoľkých bugov a zabezpečenie.

iOS 16 obrázok
Zdroj: Blog do iPhone

Tento problém nebol veľmi častý z dôvodu, že väčšina používateľov prešla na nový systém iOS 17. Tí, ktorí sa s týmto problémom stretli v systéme iOS 16 alebo iPadOS 16, ho vyriešia novou aktualizáciou.

Chyba sa tiež mohla dotknúť používateľov iPhonu 8 / 8 Plus, alebo iPhonu X. Práve tieto modely už v roku 2023 nedostali možnosť upgradu operačného systému na novšiu generáciu. Od spoločnosti Apple je veľmi ušľachtilé, že sa týmto spôsobom venuje aj produktom, ktoré čoskoro oslávia siedmy rok od svojho predstavenia.

Prečítajte si tiež  iOS 17.2 opravuje závažnú bezpečnostnú chybu iPhonu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -