Na Slovensku sa v nasledujúcich rokoch zásadným spôsobom rozšíri objektívna zodpovednosť na cestách. Na rôznych frekventovaných úsekoch pribudnú radary, ktoré budú schopne sledovať rôzne typy priestupkov. Pokuta vám následne príde domov poštou.

Nové radary sa majú v prvom rade zameriavať na prekračovanie rýchlosti. Okrem toho však budú vedieť zaznamenať aj vodičov, ktorí nerešpektujú zastavenie na stopke alebo na križovatke prešli na červenú. Ako, ale informuje portál Teraz.sk (na základe správy TASR), štát musel predĺžiť termíny vo verejnom obstarávaní. Stalo sa to paradoxne preto, že záujem zo strany dodávateľov bol vysoký.

Na Slovensku má na začiatku pribudnúť celkovo 279 radarov a analytických kamier, ktoré budú na šoférov striehnuť vo dne i v noci. Lehota na predkladanie ponúk verejného obstarávania najnovšie vyprší 20. októbra 2023 (pôvodný deadline bol 9. október).

Firmy sa teda ešte stále majú možnosť zapojiť so svojimi ponukami. Dôvodom na odklad má byť veľký záujem o vysvetľovanie súťažných podkladov pre dodávateľov.

Celková zákazka v hodnote 72,7 milióna eur (bez DPH) bude financovaná z plánu obnovy. TASR túto informáciu získalo z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie a stanoviska.

Podľa Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je v súčasnosti nahlásených cca päťdesiat záujemcov o zákazku. Má ísť však o mimoriadne komplikovanú a komplexnú úlohu, ktorej súčasťou je plnenie viacerých úloh súčasne na to, aby mohol vzniknúť jeden celok.

Celé verejné obstarávanie nesie názov „Automatizovaný systém odhaľovania porušení pravidiel cestnej premávky“ a zatiaľ nie je celkom jasné, kedy sa prvé radary môžu objaviť na cestách. Ich inštalácia môže, ale trvať ešte relatívne dlho.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone plný chýb a problémov? Všetko by sa mohlo už tento rok zmeniť. Apple mení spôsob beta testovania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -