Rastúca cena energií, nové výdavky či inflácia. Toto všetko sú dôvody, prečo musia slovenské finančné inštitúcie rok čo rok zvyšovať ceny za svoje služby a takisto zavádzať do praxe nové poplatky. Zvyčajne sa tomu nevyhne žiadna banka, čo potvrdzuje fakt, že len pred týždňom sme vás informovali o zdražovaní 365 banky a teraz tu máme ďalší aktualizovaný sadzobník úplne inej banky.

Konkrétne ČSOB predstavila svoj nový cenník, v ktorom upravuje poplatky. Ako informuje portál Finančnýkompas, platiť začne od 1. januára 2024. Zákazníci sa musia pripraviť na zvýšenie ročného poplatku za poistenie kreditných a debetných kariet. ČOSB banka tiež upravila poplatky za upomienky a výzvy na plnenie peňažných záväzkov pri úveroch. V roku 2024 zaplatíte viac aj za bezpečnostné schránky.

Nové poplatky debetné karty

Pokiaľ máte uzatvorené poistenie ku kartám VISA Classic / VISA Classic, Študen t / Debit MC a Debit Gold MC, pripravte sa na nasledujúce zdražovanie (ceny v zátvorkách predstavujú aktuálnu cenu služby).

 • Cestovné poistenie „Standard výška“ – 25 € / ročne (21,6 € / ročne)
 • Cestovné poistenie „Standard Family“ – 59 € / ročne (54 € / ročne)
 • Cestovné poistenie „Exclusive“ – 65 € / ročne (56,4 € / ročne)
 • Cestovné poistenie „Exclusive Family“ – 129 € / ročne (123,6 € / ročne)

Nové poplatky kreditné karty

Pokiaľ máte uzatvorené poistenie ku kartám MasterCard Credit Basic, MasterCard Credit Standard a MasterCard Credit Gold, pripravte sa na nasledujúce zdražovanie (ceny v zátvorkách predstavujú aktuálnu cenu služby).

 • Cestovné poistenie „Standard výška“ – 25 € / ročne (21,6 € / ročne)
 • Cestovné poistenie „Standard Family“ – 59 € / ročne (54 € / ročne)
 • Cestovné poistenie „Exclusive“ – 65 € / ročne (56,4 € / ročne)
 • Cestovné poistenie „Exclusive Family“ – 129 € / ročne (123,6 € / ročne)

Zmena poplatkov pri úveroch 

ČSOB Banka mení aj cenník, ktorý sa týka všeobecných poplatkov pri jej úverových produktoch: ČSOB Povolené prečerpanie účtu, ČSOB Spotrebiteľský úver, ČSOB Účelový úver na bývanie a ČSOB Úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Finančná inštitúcia upozorňuje, že si od svojich klientov bude účtovať skutočné náklady spojené s uplatnením pohľadávky – upomienka a výzva ako poplatok.

Doteraz platilo, že pri produktoch ČSOB Povolené prečerpanie účtu, ČSOB Spotrebiteľský úver bez upomienky. ČSOB Účelový úver na bývanie a ČSOB Úver zabezpečený nehnuteľnosťou platil zákazník za upomienku 20 € a za výzvu 40 €.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Toto isté má platiť aj pre ČSOB Spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou, kde môže byť klientovi odoslané upozornenie z dôvodu nesplnenia zmluvných podmienok (iných ako peňažných záväzkov). Banka si bude opäť účtovať skutočné náklady namiesto fixného 40 € poplatku.

Taktiež by ste sa mali pripraviť na skutočné náklady, ktoré bude mať banka pri uplatnení pohľadávky (výzva upomienka) pri ČSOB Hypotekárnom úvere. Predtým stal poplatok 20 € a výzva 40 €. Poplatok za náklady spojené s vymáhaním pohľadávky predstavoval skutočné náklady a preverenie stavu stavby bankou 40 €.

Zdražie aj prenájom bezpečnostných schránok

Aby toho nebolo málo, ČSOB banka mení aj sadzobník za prenájom bezpečnostných schránok. Aj v tomto prípade platí, že stará cena (je uvedená v zátvorke).

 • do 4 l – 49,00 € + DPH (26 € + DPH).
 • od 4,1 l do 6 l – 79,00 € + DPH (41 € + DPH).
 • od 6,1 l do 10 l – 99,00 € + DPH (60 + DPH).
 • od 10,1 l do 20 l – 159,00 € + DPH (80 € + DPH).
 • od 20,1 l do 30 l – 199,00 € + DPH (99 € + DPH).
 • nad 30 l – 250,00 € + DPH (150 € + DPH).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -