Každý rok sa stretávame s tým, že finančné inštitúcie na Slovensku menia svoju ponuku, služby a tiež ceny. Ide o veľmi negatívny trend, ktorý určite neteší žiadneho zo zákazníkov. Na druhej strane sa mu však z dôvodu inflácie a ďalších aspektov v súčasnej dobe vyhnúť nedá. Ako informuje portál Pozri.sk (na základe správy SITA), banky musia zvyšovať poplatky, aby dokázali pokryť rastúce náklady na prevádzku a zároveň si udržať ziskovosť.

Nevyhne sa tomu ani obľúbená 365.bank, ktorá začne od začiatku budúceho roka využívať svoje nové obchodné podmienky pre osobné účty. Dotknú sa každého zákazníka. 365.bank tvrdí, že dôvodom zdražovania je vysoká inflácia a vysoký rast cien vstupov. Či je to pravda musia posúdiť zákazníci, každopádne dobrou správou je v tomto prípade aspoň fakt, že ak využívate výhradne digitálne služby, nižšie uvedené zmeny sa vás skoro nedotknú, prípadne ich pocítite len veľmi okrajovo.

Začať by sme mohli nárastom poplatkov za výbery hotovosti na obchodnom mieste. Doposiaľ za ne zákazníci platili 8 € a po novom to bude 10 €. Služba teda zdražuje o dve eurá.

Zákazníci sa však musia pripraviť aj na 10 € poplatok za príkaz na úhradu a zriadenie alebo zmenu trvalého príkazu na obchodnom mieste. 365.bank dokonca zvyšuje o jedno euro aj službu vkladu hotovosti na pobočke. Za každý takýto úkon teda zaplatíte od nového roka 2 €.

Zdražovanie výberov z bankomatu 

Dobrou správou je, že hotovosť si viete stále vybrať aj v bankomate 365.bank, pričom v takomto prípade je to úplne zadarmo. Takisto trvalý príkaz alebo posielanie peňazí môžete urobiť bezplatne cez internet banking, prípadne mobilnú aplikáciu vo vašom inteligentnom zariadení.

Na druhej strane však v prípade výberu hotovosti z bankomatu kartou v inej mene (ako euro) zaplatíte namiesto súčasného 2 % nový, až 3 % poplatok z celkovej sumy peňazí. Banka však zdôrazňuje, že existuje aj maximálna suma poplatku, ktorá končí na hranici prijateľných 3 eur. Pri výberoch väčšej hotovosti napríklad v susednom Česku to určite oceníte.

Banka tiež v neposlednom rade zvyšuje poplatok pri platbách kartou za hazard. Doposiaľ bol 5 €, no po novom narástol až na 7 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prvýkrát sa hovorí o tom, že iPhone 12 môže zdražieť. Je to reálne?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -