Internetových obchod Alza.sk pozná snáď každý Slovák. Predajca je preslávený svojimi spoľahlivými službami a vynikajúcou zákazníckou podporou. Najnovšie na Slovensku spúšťa novinku, ktorá vám výrazne uľahčí nákup tovaru a hlavne jeho reklamáciu alebo vrátenie. Využiť na to budete môcť viac ako 210 tisíc AlzaBoxov, ktoré sú rozmiestnené po celom Česku, Slovensku a Maďarsku.

Samotná služba bola v pilotnom testovaní ešte počas minulého roka v Českej republike, kedy ju využilo cez 70 tisíc spokojných zákazníkov, ktorý prostredníctvom AlzaBoxov reklamovali až 23 % svojich objednávok. Celý proces je rýchly, jednoduchý a hlavne bezplatný. Dokonca to môže byť pohodlnejšie, ako chodiť do predajne.

„Za posledné tri roky sa nám podarilo proces reklamácií a vrátenia tovaru výrazne uľahčiť a skrátiť. Napríklad už viac ako polovicu reklamácií vybavujeme okamžite po ich prevzatí, a to výmenou tovaru alebo vrátením peňazí. Možnosť vrátenia tovaru pomocou AlzaBoxov je ďalším krokom, ktorý nás približuje našej snahe o maximálne pohodlné nakupovanie a čo najprístupnejšie a kvalitné popredajné služby pre zákazníkov. Veríme, že slovenskí a maďarskí zákazníci si novinku obľúbia prinajmenšom rovnako, ako tí českí,“ hovorí Lukáš Janeček, riaditeľ reklamácií Alza.cz.

Ako vrátiť tovar cez AlzaBox? ak

  1. V prvom rade sa prihláste do svojho účtu na Alza.sk a vyberte si konkrétny produkt, pri ktorom zvolíte možnosť vrátania či reklamácie. Automaticky sa vám vygeneruje číslo prípadu.
  2. Druhým krokom je výber miesta odovzdania tovaru, kde treba vybrať AlzaBox.
  3. Tretím krokom je buď vytlačenie a nalepenie štítku reklamácie alebo napísanie čísla reklamácie viditeľne na balíček.
  4. V ľubovolnom AlzaBoxe naskenujete štítok, alebo na dotykovom displeji zadáte kód na odoslanie, na základe čoho sa pred vami otvorí jedna zo schránok, do ktorej treba balík vložiť.
  5. Akonáhle zatvoríte dvierka AlzaBoxu, dostanete upozornenie, že balíček je bezpečne registrovaný.
  6. Potom už iba budete sledovať sekciu „Moja reklamácia a vrátenie“.
  7. Hotovo.

Je dôležité zdôrazniť, že do AlzaBoxu môžete vkladať iba tovary, ktoré ste si zakúpili priamo v internetovom obchode Alza. Taktiež platí, že tovar, ktorý sem chcete doniesť sa musí celkom logicky do jednotlivých boxov zmestiť. Ak ide napríklad o väčší spotrebič, je potrebné ho odniesť na jednu z pobočiek, a to buď osobne alebo kuriérom.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tejto novinke vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prvé dojmy z AirPods 3. Pozrite si niekoľko videí, ktoré vám ich ukážu do detailu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -