Ako blesk z jasného neba. Spoločnosť Apple dnes úplne nečakane oznámila svoje plány na nadchádzajúce špeciálne podujatie, ktoré sa bude konať 7. mája a ponesie názov „Let Loose“. Prvá tohtoročná Keynote sa bude konať v mierne netradičnom čase, konkrétne o 16:00 hodine nášho času (zvyčajne sa konferencie konajú o 19:00 hodine nášho času) a zameria sa na inovácie, o ktorých píšeme už niekoľko mesiacov.

Aby sme boli presnejší, spoločnosť Apple by mala túto príležitosť využiť na predstavenie nového iPadu Pro 11″ a 12,9″, iPadu Air 10,9″ a 12,9″ a tiež prepracovaného príslušenstva Apple Pencil či Magic Keyboard.

Apple zachová virtuálny formát podujatia 

Pokiaľ sa už na nadchádzajúcu mediálnu akciu tešíte, máme pre vás skvelú správu. Opäť totiž pôjde o zaujímavú show, ktorá bude mať rovnaký online formát, na aký sme zvyknutí už niekoľko rokov.

Celú udalosť teda bude možné sledovať cez iPhone, iPad, Mac alebo akékoľvek iné zariadenie a to prostredníctvom oficiálneho streamu, ktorý bude jednak na YouTube ale tiež na oficiálnej Apple stránke. Akonáhle bude spustený, budeme vás o tom informovať.

Apple nám už naznačil, na čo sa môžeme tešiť 

Apple Event
Zdroj: Apple

V hlavnom grafickom teaseri podujatia je zobrazená ceruzka Apple Pencil kresliaca živé logo Apple, čo viac-menej potvrdzuje, že Apple bude upgradovať toto obľúbené príslušenstvo pre iPad.

Hovorí sa, že novinka bude mať integrovanú technológiu Find My a tiež magneticky vymeniteľné hroty na rôzne spôsoby písania a kreslenia. Takisto by sme sa mali dočkať nového gesta, no o tom bližšie podrobnosti zatiaľ nepoznáme.

Nové iPady budú inovatívne. Príde aj doposiaľ neexistujúci model 

iPad Pro
Zdroj: Unsplash /
Daniel Romero

Očakáva sa, že nové modely iPad Pro budú mať OLED displeje v 11-palcovej aj 12,9-palcovej verzii a budú mať tenší dizajn ako ich predchodcovia. Tablety by tiež mali byť vybavené špičkovým procesorom M3 a disponovať novou polohou prednej kamery (na šírku).

Na úplne rovnakú novinku s prednou kamerou sa môžeme tešiť aj v iPade Air. Ten zrejme dostane slabší čip M2, no čo je zaujímavé, po novom by mal byť dostupný nie len v 10,9″ ale aj 12,9″ verzii, pričom v prípade väčšieho modelu sa môžeme tešiť na technológiu mini-LED – minimálne tak to naznačujú nedávne úniky.

Úplne nová Magic Keyboard spraví z iPadu MacBook

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Na záver by sme sa mali dočkať aj novej klávesnice pre iPad s názvom Magic Keyboard. Povesti naznačujú, že ju spoločnosť Apple úplne prepracuje, vďaka čomu sa v spojitosti s iPadom Pro alebo iPadom Air premení na kompaktný notebook.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 vydržia 72 hodín na jedno nabitie. Má to, ale háčik, ktorý vás poriadne naštve

Nová Magic Keyboard má mať hliníkovú konštrukciu, vďaka čomu bude pôsobiť masívnejším a exkluzívnejším dojmom. Bližšie podrobnosti nám však Apple odhalí o dva týždne. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -