Bankové inštitúcie pravidelne ohlasujú odstávky svojich služieb, počas ktorých vykonávajú údržbu, alebo aktualizáciu interných systémov. Výnimkou nie je ani nadchádzajúcu víkend, kedy sa presne s týmto stretneme po celom Slovensku.

Samotné odstávky pri tom neohlásila jedna banka tak, ako sme zvyknutí ale rovno štyri banky súčasne. Teoretické problémy a komplikácie sa tak môžu týkať obrovského množstva používateľov.

ČSOB

Prvý plánovaný výpadok sa týka ČSOB banky prebehne už túto nedeľu (13. novembra 2022) v čase od 00:01 hod do 08:00 hod ráno.

Reklama

Počas odstávky sa musia zákazníci pripraviť na to, že im nebude fungovať niekoľko služieb, ako Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2). Banková inštitúcia dopĺňa, že odstávka je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb.

Slovenská sporiteľňa 

Druhá slovenská banka, ktorá sa chystá na plánovaný výpadok služieb je Slovenská sporiteľňa. V rámci plánovanej odstávky bude vylepšovať Georgea a ďalšie služby, aby sa vám s nimi pracovalo ešte pohodlnejšie. Celé to prebehne v noci z piatka na sobotu. Služby budú nedostupné nasledujúcim spôsobom:

Služby: George, mobilná aplikácia George, Business24, Business24 mobilná aplikácia, Internetbanking, Telephonebanking, Databanking a API rozhranie pre tretie strany

  • 12. 11. 2022, 0:00 – 6:00

Služby: Sporopay, MultiCash, SMS služby a Klientske centrum – aktívne operácie

  • 12. 11. 2022, 0:00 – 3:30

Služba: mToken – podpisovanie

  • 12. 11. 2022, 0:00 – 3:30

Služba: PartnerPortal

  • 11. 11. 2022, 21:30 – 12. 11. 2022, 1:30

Služby: Push, SMS a e-mailové notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami. Elektronické výpisy (PDF, SEPA XML, MT940)

  • 12. 11. 2022, 0:00 – 3:30

Notifikácie a výpisy budú doručené po odstávke.

Tatra Banka a Raiffeisen banka

K plánovanej odstávke sa tento víkend pridá aj Tatra Banka či Raiffeisen banka. Obe patria pod jednu skupinu a tak môžeme o ich výpadku hovoriť spoločne. Ako píše Tatra Banka, v rámci skvalitňovania služieb musí dochádzať ku pravidelnej údržbe informačných systémov.

Najbližšia odstávka je naplánovaná na 12. 11. 2022 v nočnom čase od 23:00 do 4:00 tak, aby čo najmenej obmedzila dostupnosť služieb.

  • V uvedenom čase nebudú dostupné mobilná aplikácia Tatra banka, Business bankingTB, platby TatraPay vykonávané prostredníctvom mobilnej aplikácie, platby na internete s 3D secure overením a vybrané služby elektronického bankovníctva (Internet bankingTB, Otvorené bankovníctvoTB).
  • Domáce a zahraničné platby bude možné zrealizovať bez obmedzení v Internet bankinguTB.
  • Výbery kartou z bankomatu uskutočníte bez obmedzenia, rovnako ako platby plastovými kartami v kamenných obchodoch.

Všetky banky sa za spôsobené komplikácie vopred ospravedlňujú.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor má výpadok. Nefunguje internet ani TV

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here