Slovenské banky čas od času avizujú odstávky svojich systémov, počas ktorých sa klienti nemusia dostať ku konkrétnym službám. Len pre pár dňami to urobila Slovenská sporiteľňa, no teraz veľkú odstávku, ktorá potrvá takmer pol dňa avizuje ďalšia finančná inštitúcia.

Konkrétne mBank na svojej oficiálnej internetovej stránke avizuje, že 21.4 v čase od 2:30 do 10:30 sa uskutoční veľká plánovaná odstávka systémov. Konkrétne to spadá na víkendovú nedeľu, kedy by potencionálne komplikácie s odstávkou mali zasiahnuť čo najmenšie množstvo klientov.

mBank upozorňuje, že v uvedenom čase nebudú fungovať platby kartou na internete, no odstávka nijako neovplyvní platby kartou na termináloch v obchodoch, alebo výbery hotovosti z bankomatov. Toto všetko bude fungovať bez obmedzení.

Okrem platieb kartou na internete nebudú mať zákazníci k dispozícii ani internet banking či mobilnú aplikáciu. Takisto im od mBank nebudú chodiť potvrdenia cez SMS správy, nebude sa dať využiť mLinka a ani systém žiadosti o produkty.

mBank sa za prípadné komplikácie dopredu ospravedlňuje a zároveň zdôrazňuje, že ak budete mať po ukončení odstávky akékoľvek problémy s prihlásením sa do internet bankingu, pomôcť môže vyčistenie vyrovnávacej pamäte vášho prehliadača (cache), ku čomu sa dostanete stlačením klávesy F5 alebo kombináciou kláves CTRL+F5.

Rovnako môžete aj vymazať cookies vo vašom prehliadači. Malo by to mať rovnaký efekt.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slovenskí vodiči budú môcť odbočiť doprava aj na červenú, keď uvidia túto značku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -