Inflácia a rastúce ceny energií spôsobili, že firmy ako aj finančné inštitúcie musia zvyšovať svoje ceny. Od nového roka sa tomu nevyhlo hneď niekoľko bánk a ako sa teraz ukazuje, už čoskoro sa pridá ďalšia z nich.

Prima banka zverejnila nový cenník, ktorý bude platný od 1.5.2023. Prepracovaný sadzobník poplatkov prináša zmeny, ktoré jej zákazníkov nepotešia. Zdražujú sa aj základné služby.

Ako píše Prima banka vo svojom novom cenníku „Banka prístúpila k úprave Sadzobníka poplatkov z dôvodu zmeny technických alebo procesných pravidiel uplatňovaných pri poskytovaní finančných služieb vyvolané objektívnymi okolnosťami ako sú vývoj na medzibankovom a finančnom trhu, vývoj trhových sadzieb a miery inflácie, ktoré objektívne ovplyvňujú podmienky poskytovania produktov a služieb, ako aj z dôvodu skvalitnenia ponuky bankových produktov

Zdražejú výpisy aj vedenie účtu 

Všetko to začína drahšími výpismi z účtu zasielanými poštou na adresu klienta. Doteraz táto služba stála 2 € a po novom to bude 2,5 €. Zdraželo aj osobné preberanie výpisu v pobočke / na požiadanie, ktoré predtým stálo 5 € no po novom je to až 10 €.

Rovnako tak sa zvýšil príplatok za vedenie účtu postihnutého exekúciou alebo výkonom rozhodnutia. Ten takisto stál doteraz len 5 € no po novom to bude až 10 €.

Bankomaty, karty a vklady či výbery

Pokiaľ budete chcieť zistiť svoj zostatok na účte v bankomate inej banky v SR, pripravte sa na to, že táto služba zdražie z pôvodných 0,5 € na 1 €. Rovnako tak si zákazníci zaplatia viac pri spracovaní platby za stávkovanie, lotériu a hazardné hry. Doteraz predstavoval poplatok pri všetkých kartách 2 € no po novom to bude až 2,5 €.

Zákazníkov tiež nepoteší zvýšený poplatok za hotovostný vklad alebo výber nad 5 000 EUR za deň. Ten doposiaľ predstavoval 0,20% z celej sumy vkladu / výberu no po novom je to až 0,25% z celej sumy vkladu / výberu.

Zmení sa aj sadzobník za spracovanie mincí pri vklade. Zatiaľ čo doteraz zákazníci platili 5 EUR za každých začatých 40 ks mincí, pričom prvých 40 ks mincí bolo bez poplatku, v rámci kalendárneho dňa na klienta, po novom sa bude platiť 2,5 € za každý 25 kusov mincí. Pokiaľ si budete chcieť zmeniť bankovky (EURO) za iné, v inej nominálnej hodnote, doposiaľ ste za túto službu zaplatili 1% zo sumy, min. 1,5 € a po novom to bude až 2,5 % zo sumy, min. 2,5 €.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenská banka používala nekalú reklamu. NBS ju zakázala

Výrazne sa zdražuje aj sprostredkovanie žiadosti klienta o vrátenie úhrady, ktoré doposiaľ stálo iba 5 € a po novom to bude až 15 €.

Ďalšie poplatky 

Za ostatné potvrdenia sa v prima banke platí 10 € + DPH (Cena vrátane DPH: 12 €) no po novom to bude až 15 € + DPH (Cena vrátane DPH: 18 €). Pomerne výrazne zdražie aj vydanie / znovuvydanie tokena z 30 € na 50 €.

Pokiaľ využívate SMS notifikácie, za túto službu zaplatíte mesačne 2 € namiesto pôvodných 1,5 €. Každá správa zaslaná zo služby SMS notifikácia navyše zdražie z pôvodných 0,15 € na 0,2 €. Prima banka zvyšuje aj poplatok za internet banking z pôvodnej sumy 1,5 € na 2,5 €.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac a prehľadnejšie si porovnať zdražovanie jednotlivých služieb, odporúčame vám skontrolovať oficiálny cenník Prima banky, z ktorého sme vychádzali.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -