Najbohatší muž na svete chystá podľa portálu Pingwest obrovskú zmenu. Hoci to zatiaľ nie je oficiálne, Elon Musk sa mal podľa ľudí oboznámených so situáciou rozhodnúť, že odstúpi z vedenia spoločnosti Tesla a svoju pozíciu ponúkne človeku, z ktorého výkonmi je dlhodobo spokojný.

Konkrétne mal Elon Musk formálne vymenovať Toma Zhu, prezidenta Tesla China za globálneho generálneho riaditeľa amerického výrobcu elektrických vozidiel.

- Reklama -

Ako však dopĺňa Pingwest, Zhuová pozícia sa nebude zameriavať na roboty a automatizáciu pre vozidlá, ktorým sa spoločnosť Tesla taktiež venuje. Na starosti má mať čisto iba elektromobily.

Tom Zhu pôsobí v automobilke od apríla 2014, kedy bol vymenovaný za riaditeľa programu Tesla Supercharger v Číne. Neskôr v decembri toho istého roka dostal pozíciu globálneho viceprezidenta Tesly a prezidenta Tesly v Číne po svojej predchodkyni Weonice Wu.

Tesla Model S
Zdroj: Tesla

Ako najväčší predstaviteľ Tesly v Číne mal Zhu na starosti viacero lokalizačných iniciatív na rozšírenie produktov Tesla EV na čínsky trh. Spadalo sem napríklad aj zriadenie viacerých servisných centier, uvedenie nových vozidiel do predaja v Číne a tiež vývoj továrne Tesla Gigafactory v Shanghai. No a keďže bol vo všetkých prípadoch úspešný, Elon Musk mu dôveruje.

Elon Musk sa chce pravdepodobne naplno venovať iným veciam. Nebaví ho byť CEO

Elon Musk a Twitter
Zdroj: Wikimedia / JD Lasica from Pleasanton, CA, US / Unsplash / Alexander Shatov (úprava redakcie)

Súčasný generálny riaditeľ automobilky Tesla už dávnejšie prehlásil, že ho nebaví byť riaditeľom ale skôr inžinierom. Aj to je možno jeden z dôvodov, prečo chce na svoju pozíciu dosadiť niekoho iného, kto sa na ňu hodí viac.

Zároveň Muskovi táto zmena umožní venovať sa viac sociálnej sieti Twitter, ktorú nedávno zakúpil a ktorá zažíva sériu obrovských zmien. Uvidíme, akým smerom sa budú všetky firmy novátora vyvíjať v budúcnosti. Netreba totiž zabúdať, že okrem Tesly či Twitteru vlastní aj SpaceX, The Boring Company alebo Neuralink.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.