Najbohatší muž na svete chystá podľa portálu Pingwest obrovskú zmenu. Hoci to zatiaľ nie je oficiálne, Elon Musk sa mal podľa ľudí oboznámených so situáciou rozhodnúť, že odstúpi z vedenia spoločnosti Tesla a svoju pozíciu ponúkne človeku, z ktorého výkonmi je dlhodobo spokojný.

Konkrétne mal Elon Musk formálne vymenovať Toma Zhu, prezidenta Tesla China za globálneho generálneho riaditeľa amerického výrobcu elektrických vozidiel.

Ako však dopĺňa Pingwest, Zhuová pozícia sa nebude zameriavať na roboty a automatizáciu pre vozidlá, ktorým sa spoločnosť Tesla taktiež venuje. Na starosti má mať čisto iba elektromobily.

Tom Zhu pôsobí v automobilke od apríla 2014, kedy bol vymenovaný za riaditeľa programu Tesla Supercharger v Číne. Neskôr v decembri toho istého roka dostal pozíciu globálneho viceprezidenta Tesly a prezidenta Tesly v Číne po svojej predchodkyni Weonice Wu.

Tesla Model S
Zdroj: Tesla

Ako najväčší predstaviteľ Tesly v Číne mal Zhu na starosti viacero lokalizačných iniciatív na rozšírenie produktov Tesla EV na čínsky trh. Spadalo sem napríklad aj zriadenie viacerých servisných centier, uvedenie nových vozidiel do predaja v Číne a tiež vývoj továrne Tesla Gigafactory v Shanghai. No a keďže bol vo všetkých prípadoch úspešný, Elon Musk mu dôveruje.

Elon Musk sa chce pravdepodobne naplno venovať iným veciam. Nebaví ho byť CEO

Elon Musk a Twitter
Zdroj: Wikimedia / JD Lasica from Pleasanton, CA, US / Unsplash / Alexander Shatov (úprava redakcie)

Súčasný generálny riaditeľ automobilky Tesla už dávnejšie prehlásil, že ho nebaví byť riaditeľom ale skôr inžinierom. Aj to je možno jeden z dôvodov, prečo chce na svoju pozíciu dosadiť niekoho iného, kto sa na ňu hodí viac.

Zároveň Muskovi táto zmena umožní venovať sa viac sociálnej sieti Twitter, ktorú nedávno zakúpil a ktorá zažíva sériu obrovských zmien. Uvidíme, akým smerom sa budú všetky firmy novátora vyvíjať v budúcnosti. Netreba totiž zabúdať, že okrem Tesly či Twitteru vlastní aj SpaceX, The Boring Company alebo Neuralink.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk chystá ďalšiu zmenu pre Twitter. Týka sa limitu znakov v tweetoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here