Sociálne siete používame na dennej báze a získavame z nich najnovšie informácie o tom, čo sa deje vo svete, ako aj zaujímavé tipy. Nie všetko je však podľa európskeho zväzu spotrebiteľov BEUC v súlade s kostolným poriadkom. Ako píše portál Omediach, BEUC predložil Európskej Komisii (EK) a tiež úradu pre ochranu spotrebiteľov sťažnosť na viacero sociálnych platforiem. Týka sa to Instagramu, TikToku, Twitteru či dokonca YouTube.

Hlavným problémom má byť v tomto prípade rozsiahla zavádzajúca propagácia kryptoaktivít, ktoré v súčasnosti môžu predstavovať lákavú investíciu pre používateľov. Takéto konanie však môže byť nebezpečné a ľudí pripraviť o peniaze. Aj preto by mohli sociálne siete v dôsledku tejto sťažnosti čeliť vážnym opatreniam zo strany EÚ.

„Reklamy a influenceri na sociálnych sieťach spotrebiteľom čoraz viac sľubujú investície na rýchle zbohatnutie. Vo väčšine prípadov sú však tieto tvrdenia príliš dobré na to, aby boli pravdivé, a spotrebitelia čelia veľkému riziku straty peňazí bez možnosti dovolať sa spravodlivosti,“ povedala Monique Goyensová generálna riaditeľka BEUC.

Takýto podvodov je na internete stále viac 

BEUC konkrétne označuje tento typ zavádzajúcej propagácie kryptoaktív za nekalú obchodnú praktiku, ktorá môže predstavovať pre spotrebiteľa vážnu ujmu. Najčastejšie sa o tieto reklamy starajú influenceri, ktorí ich zdieľajú na svojich profiloch. BEUC teda požaduje, aby internetové platformy sprísnili pravidlá pre reklamu na kryptoaktíva a zároveň zabránili šíreniu zavádzajúcich informácií, týkajúcich sa tejto témy.

Uvidíme teda, ako táto iniciatíva dopadne, no faktom zostáva, že keď si človek prechádza sociálne siete, často narazí na rôzne pochybné investície, pri ktorých môže nadobudnúť pocit rýchleho zisku peňazí.

Dávajte si preto pozor a vždy si overujte informácie. Nezabúdajte, že kryptomeny patria medzi vysoko-rizikové aktíva a tak ku nim treba pristupovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Európska Únia zakročila proti WhatsAppu. Predmetom konfliktu sú užívateľské dáta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here