Aj keď sa spoločnosť Meta neustále snaží brániť šíreniu nelegálneho obsahu v jej aplikáciách, zdá sa, že toto úsilie zatiaľ nenarazilo na úrodnú pôdu. Ako informuje portál The Wall Street Journal, ktorý sa podieľal na výskume spolu so Stanfordskou univerzitou a Univerzitou v Massachusets, Instagram je dnes hlavným nástrojom, ktorý spája rozsiahlu sieť pedofilov. Tí na tejto platforme zdieľajú ilegálny obsah.

V správe sa konkrétne píše, že sociálna sieť Instagram pomáha spájať a propagovať celú sieť účtov, pomocou ktorých sa predáva obsah pre neplnoletých. Pedofili mali na Instagram presídliť z rôznych internetových fór a služieb na zdieľanie súborov, pretože tu boli veľkým terčom pre vyšetrovateľov. Na Instagrame však o nich skoro nikto nevie a čo je zarážajúce, algoritmy sociálnej siete ich aktivity dokonca podporujú.

Instagram má podľa výskumu pedofilov doslova spájať s predajcami nelegálneho obsahu za pomoci špeciálnych odporúčacích systémov. Vďaka nim by sa za normálnych okolností mali lepšie objavovať ľudia, ktorí majú rovnaké, alebo aspoň podobné záujmy.

Instagram bojuje sám proti sebe 

Spoločnosť Meta využíva na detekciu nelegálneho obsahu špeciálne automatické nástroje, ktoré po celý čas monitorujú jej sociálnu sieť. Problém je však v tom, že algoritmy Instagramu v podstate podporujú šírenie škodlivého obsahu, takže pokiaľ nedôjde zmena na ich úrovni, sociálna sieť bude pre pedofilov stále ideálnou formou komunikácie. Zainteresovaní používatelia sa tiež majú navzájom kontaktovať prostredníctvom hashtagov.

Ako upozorňuje portál Socialmediatoday, Instagram dnes dokonca ponúka aj špeciálne vyskakovacie okno, ktoré by vás malo upozorniť na podobný nelegálny obsah, čo je však dosť zvláštne riešenie, nakoľko platforma by mala zakázané fotky a videá vymazať hneď po ich detekcii.

Tieto znepokojivé zistenia však pravdepodobne nie sú pre vrcholných predstaviteľov žiadnou veľkou novinkou, nakoľko v poslednej dobe urobila Meta viacero opatrení na zastavenie šírenia podobného obsahu. Firma sa však po zverejnení tejto správy zaviazala, že vytvorí samostatnú pracovnú skupinu, ktorá bude odhaľovať a odstraňovať siete, v rámci ktorých sa môžu združovať pedofili, alebo iné osoby, ktoré tu vykonávajú nezákonnú činnosť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 15 trpí chybou. K poznámkam sa môžete dostať aj z uzamknutej plochy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here