Už v priebehu minulého roka sme vás informovali, že obľúbená streamovacia služba Slovákov HBO Max pravdepodobne skončí v podobe, v akej ju poznáme.

Dôvodom je spojenie spoločností Warner Bros. a Discovery do jednej „Warner Bros. Discovery„. Teraz bližšie podrobnosti o tejto avizovanej zmene prezradil portál Variety.

HBO Max, ktoré pôvodne patrilo pod krídla Warner Bros. a na Slovensku má množstvo predplatiteľov prejde významným rozšírením, ktoré prinesie výrazne viac obsahu. Rovnako tak sa zmení názov a pravdepodobne nastane aj zdražovanie.

Namiesto HBO Max už iba Max

HBO Max
Zdroj: Max

Spoločnosť Warner Bros. Discovery (ďalej WDB) na tlačovom podujatí konečne konkretizovala to, akým spôsobom sa zmení jej streamovacia služba a čo môžu predplatitelia očakávať.

Ako sme napísali v podnadpise, službu už nebudeme nazývať HBO Max ale zjednodušene len Max, pričom fungovať má na doméne (Max.com). Po novom sa v tejto službe bude vyskytovať aj obsah, ktorý bol doteraz dostupný samostatne v službe Discovery+.

Na trhu sa objaví po prvýkrát 23. mája 2023, no pôjde len o amerických divákov. To kedy príde zmena na Slovensko alebo celkovo do Európy zatiaľ známe nie je.

Dobrou správou ale je, že na Max bude pribúdať mesačne v priemere viac ako 40 nových titulov a sezón televíznych relácií. O bohaté množstvo obsahu teda bude postarané.

Generálny riaditeľ  WDB David Zaslav už medzičasom uviedol, že „Max je tá služba, ktorú treba sledovať,“. Od nového projektu si teda spoločnosť sľubuje evidentne veľa. Podľa prezentácie by si mal na službe Max nájsť „to svoje“ každý jeden člen domácnosti vrátane detí.

Koľko stojí Max? 

Streamovacia služba Max už zverejnila svoj cenník, pričom divákom dá k dispozícii hneď niekoľko balíkov predplatného. Na americkom trhu sú prvé dva balíky (Ad-Lite a Ad-Free) v súlade s existujúcim predplatným pre HBO Max.

Pribudlo však ďalšie predplatné s označením „Ultimate Ad Free“, ktoré umožní sledovanie filmov, seriálov či televíznych relácií vo vysokom 4K rozlíšení a taktiež sprístupní väčšie množstvo obsahu na stiahnutie offline.

Pokiaľ sa chcete pozrieť na ceny, ktoré sú platné pre USA trh, zhrnuli sme ich nižšie. Upozorňujeme však, že cenová politika na Slovensku sa môže značne líšiť:

  • Max Ad-Lite (9,99 USD / mesačne alebo 99,99 USD / ročne): 2 streamy, 1080p HD rozlíšenie, bez možnosti offline sťahovania, podpora priestorového zvuku 5.1
  • Max Ad Free (15,99 USD / mesačne alebo 149,99 USD / ročne): 2 streamy, 1080p HD rozlíšenie, 30 relácií je možné sledovať offline, podpora priestorového zvuku 5.1
  • Max Ultimate Ad Free (19,99 USD / mesačne alebo 199,99 USD / ročne): 4 streamy, 4K Ultra HD rozlíšenie, 100 relácií je možné sledovať offline, podpora Dolby Atmos
Prečítajte si tiež  Z iPhonu sa stane platobný terminál už tento mesiac. Bude to fungovať aj na Slovensku?

Služba môže zdražieť 

Dôležité je však zdôrazniť, že aj keď na začiatku Max v porovnaní s HBO Max nezdražie, v budúcnosti sa to môže zmeniť, nakoľko spoločnosť Warner Bros. Discovery určite nebude chcieť ponúkať svojim zákazníkom výrazne viac obsahu za rovnakú cenu, ako predtým.

Udržanie ceny na rovnakej úrovni teda môžeme považovať skôr za uvádzaciu akciu, než za samozrejmosť. Všetko ale ukáže až čas.

Prečo sa mení názov HBO Max? 

JB Perrette, prezident a generálny riaditeľ globálneho streamingu a hier pre Warner Bros. Discovery sa vyjadril aj na tému, prečo firma pod jeho vedením zmenila názov populárnej streamovacej služby HBO Max na zjednodušené Max.

Podľa jeho vlastných slov je HBO značka, ktorá bola budovaná viac ako päťdesiat rokov, aby prinášala napínavú a prelomovú zábavu pre dospelých divákov. Problém bol však v tom, že v nej chýbal obsah, ktorý by mohli rodičia pustiť aj svojim deťom (hoci HBO ponúka aj animované filmy a podobne).

Na Discovery+ sa naopak nachádza množstvo zaujímavého a náučného obsahu, ktorý je vhodný práve pre maloletých divákov. Max by malo byť teda nové miesto, kde si niečo nájde každý člen domácnosti.

V USA však bude možné stále predplácať Discovery+ aj samostatne. O HBO Max to ale neplatí.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto zmene myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -