Ešte minulý rok sa objavili na internete správy o tom, že streamovacia služba HBO Max nebude mať dlhú životnosť. Dôvodom bolo zlúčenie spoločností Warner Bros a Discovery do jednej „Warner Bros. Discovery„. Pôvodná stratégia hovorila o tom, že služby HBO Max a Discovery+ budú spojené do jednej, vďaka čomu získa divák väčšie množstvo obsahu za rozumný mesačný poplatok. Ako však informuje Wall Street Journal, napokon to môže byť aj ináč.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Podľa dnešných zistení sa totiž spojenie oboch služieb skomplikovalo a pôvodný plán sa na poslednú chvíľu pomerne výrazne upravil. Discovery+ má zostať pre divákov k dispozícii, ako samostatná služba a tí, čo budú chcieť sledovať viac, si budú môcť predplatiť platformu Max. Na tej bude obsah zo súčasného HBO Max ale aj Discovery+.

Ak teda niekto preferuje výhradne Discovery+, jednoducho bude môcť pokračovať v predplatnom, ktoré sa nijakým zásadným spôsobom nezmení. Ak však niekto bude preferovať HBO Max, automaticky dostane v novej službe „Max“ aj dodatočný obsah z platformy Discovery+.

Tu žiaľ treba zdôrazniť, že viacej obsahu môže stáť aj viac peňazí. Je vysoko pravdepodobné, že cena za Max v roku 2023 porastie. Veď už aj samotné HBO Max medzičasom začalo zdražovať.

Nechcú prísť o predplatiteľov 

Discovery+
Zdroj: Discovery+

Aj keď sa vám nový krok môže zdať na prvý pohľad trochu zvláštny, v skutočnosti je viac, ako logický. Spoločnosť Warner Bros. Discovery si totiž veľmi dobre uvedomuje, že platforma Discovery+ je výrazne menšia ako HBO Max a keďže má „len“ 20 miliónov predplatiteľov, niektorí z nich by mohli po zdražení služby odísť. Hoci by mali viac obsahu, v skutočnosti by ho nijako neocenili.

Naopak tých, čo si predplácajú HBO Max je ďaleko viac. Keďže majú mať obe platformy spolu okolo 92 miliónov predplatiteľov, logicky si túto službu predpláca viac ako 70 miliónov ľudí. A hoci bude o čosi drahšia, je tu vysoká pravdepodobnosť, že za drobný príplatok ocenia viac obsahu, vďaka ktorému bude Max oveľa lepšie konkurovať Netflixu alebo Disney+.

To kedy dôjde k oficiálnemu spojeniu oboch služieb zatiaľ známe nie je. Pôvodné plány hovorili o minulom roku no keďže to kompetentní celkom nezvládli a dávajú si na čas, všetko bolo odložené na začiatok 2023. Uvidíme teda, ako to celé dopadne a ako sa dotkne zvyšovanie cien slovenského diváka. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Neznáme čísla opäť úradujú. Ďalší podvod láka od Slovákov stovky eur. Takto ho odhalíte
Loopi Banner silicone case
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here