Kryptomeny dostávajú ďalšiu tvrdú ranu, ktorá ich môže zraziť na kolená. Americká komisia pre cenné papiere (SEC) podľa Reuters ešte v pondelok zažalovala známu kryptoburzu Binance, ako aj jej generálneho riaditeľa Changpenga Zhaoa a prevádzkovateľa Binance.US. Dôvodom mala byť existencia série sieťových podvodov, ktoré Binance využívala na to, aby obchádzala americké zákony.

Dokopy až v trinástich obvineniach sa spomína, že spoločnosť „Binance umelo navyšovala obchodné objemy, odkláňala finančné prostriedky zákazníkov, neobmedzovala amerických zákazníkov na svojej platforme a zavádzala investorov o svojich kontrolách dohľadu nad trhom„. Podľa Reuters ide o najvýznamnejší zásah SEC voči kryptoodvetviu, v roku 2023.

A aj keď burza Binance v oficiálnom vyhlásení potvrdila, že spolupracovala so SEC na zodpovedaní všetkých otázok, vrátane snahy na dosiahnutie dohody, v súčasnosti je odhodlaná naplno brániť svoju platformu, ktorú používa aj množstvo Slovákov. Nemusí to byť však vôbec ľahké. Verejnosť totiž na obvinenia reaguje obrovskými výbermi.

Ľudia si už z Binance vytiahli viac ako miliardu 

Ešte včera večer sa objavila správa, ktorá informuje, že investori vytiahli z kryptoburzy Binance a jej pobočky v USA viac ako 1,43 miliardy dolárov. S týmito zistenia prišla dátová spoločnosť Nansen. Nakoľko to bolo pred viac ako 10 hodinami, v tejto chvíli bude objem vybraných peňazí určite vyšší a pokojne môže atakovať hranicu 2 miliárd.

Binance prišiel konkrétne o 1,34 miliardy dolárov na blockchaine ethereum a jeho americká pobočka Binance.US o 70,8 milióna dolárov. Je teda jasné, že ľudia v tejto chvíli kryptoburze nedôverujú.

Uvidíme, ako sa to bude celé vyvíjať ďalej. Dajte nám vedieť do komentára, či ste na túto kauzu reagovali výberom kryptomien z Binance aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Je to prepadák? Automobilky odmietajú CarPlay 2.0. Apple musel zmeniť prístup
Môže ťa zaujímať
- Reklama -