Televízia Markíza sa po snahe o zastavenie vysielania českých TV staníc na Slovensku pokúša o ďalšiu zmenu, ktorou nepoteší operátorov a už vôbec nie divákov. Ako informuje portál Živé, už od roku 2020 sa aktívne pokúša o zastavenie pretáčania reklám, pokiaľ sledujete nejakú reláciu cez archív. Dokonca si to poistila klauzulu v zmluve, ktorú má uzatvorenú s operátormi. Do dnešných dní sa o ňu, ale nijako neoprela.

Zdá sa však, že TV Markíza chce na reklamách zarábať viac a taktiež byť atraktívnejšia pre inzerentov. Ak si totiž človek pozerá film, seriál, alebo akúkoľvek reláciu cez archív, reklamné spoty dokáže preskakovať a tak im nevenuje absolútne žiadnu pozornosť. Vysielateľ to považuje za veľký problém.

Redakcia portálu Živé sa dnes dostala ku informácií, že Markíza TV operátorom po celom Slovensku oznámila, že sa majú pripraviť na zákaz preskakovania reklám v ich TV archívoch. Aj keď zatiaľ nie je jasné, ako to bude fungovať po technickej stránke, komerčná televízia to evidentne myslí vážne.

Kedy začne platiť zákaz blokovania reklám v archíve? 

Živé uvádza, že v tomto roku sa zmeny nemusíme báť, no začať by mohla niekedy začiatkom roka 2024. V správe sa konkrétne spomína 1. február 2024, no s dodatkom, že by to teoreticky mohlo byť aj neskôr. Treba si uvedomiť, že podobná zmena môže byť pre televíznych operátorov náročná aj po technickej stránke

Pokiaľ teda máte radi TV archív a pretáčanie reklám, v prípade Markízy sa ho už čoskoro zrejme budete musieť vzdať. Je dobré si tiež uvedomiť, že keď uvidia podobné kroky ostatné komerčné televízie, taktiež môžu od operátorov vyžadovať, aby bolo preskakovanie reklám buď úplne zakázané, alebo aspoň obmedzené.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na Slovensku končí známy poplatok. Ušetríte desiatky eur ročne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -