Na slovenskom televíznom trhu to v poslednej dobe poriadne vrie. Po tom, čo viacerí TV operátori museli na nátlak Markízy a JOJ zrušiť české TV stanice a postupne sa pripravovať na to, že v archívoch už nebude možné pretáčať reklamy prichádza ďalšia tvrdá rana.

Ako informuje TV Markíza priamo na svojom webe tvnoviny.sk, po novom ju u dvoch veľkých operátorov nechytíte. Spoločnosť prevádzkujúca najväčšiu komerčnú televíziu na našom trhu MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. totiž doručila spoločnostiam ANTIK Telecom s.r.o. (ANTIK) a DSI DATA, a.s. (DSI DATA) oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii programových služieb.

Z dôvodu tohto kroku už nebudú môcť operátori ANTIK ani DSI DATA distribuovať žiadnu z televíznych staníc, ktoré patria do skupiny Markíza. Samotný signál im bude zastavený už 30. novembra 2023.

TV Markíza zdôrazňuje, že si váži všetkých svojich divákov a diváčky a preto o svojich krokoch informovala aj v oficiálnej správe, aby nezostali zaskočení alebo nepríjemne prekvapení.

Spoločnosť svoj krok vysvetľuje tak, že operátori ANTIK a DSI DATA už dlhšiu dobu nedodržiavali zmluvné podmienky a naopak ich porušovali.

Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku.“ – uviedol generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slováci sa búria voči novým, extrémne nevýhodným registračným poplatkom pri vozidlách. Vznikla online petícia, ktorú môžete podpísať aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -