Markíza a JOJ začali ešte začiatkom roka žiadať slovenských operátorov, aby zo svojej programovej ponuky vyradili viaceré české TV stanice. Na začiatku to urobil len jeden, spoločnosť Orange, no teraz sa ku nemu pridali ďalší. Nutné je zmieniť, že ku tomu prispel tlak, s ktorým práve Orange vyrukoval na svojich konkurentov, keď im rozposlal predžalobnú výzvu.

Dôvod, prečo ku tomuto celému vlastne došlo je pomerne jednoduchý. Ako informuje Živé, Markíze a JOJ sa nepáčilo, že na českých TV staniciach sa často objavovali zahraničné filmy, alebo seriály, na ktoré mali oni sami licencie. Operátori mali v tomto čase vypínať vysielanie, no nakoľko to po technickej stránke nebolo možné, oveľa jednoduchšie bolo vyradenie niektorých TV staníc z ponuky.

Podľa Živé mala v rokovaniach silné slovo najmä JOJka, ktorá si dala za požiadavku vypnutie obľúbenej stanice Prima Zoom, pokiaľ chcú operátori ponúkať jej novú dokumentárnu stanicu JOJ Svet. A keďže táto novinka oficiálne odštartovala už dnes, 15. augusta 2023, viacerí operátori sa rozhodli ustúpiť.

Telekom napokon tlaku podľahol 

Bola medzi nimi napríklad aj spoločnosť Telekom, ktorá zo svojej ponuky odstránila české TV stanice Prima ZOOM ale aj Prima MAX.

Len pre zaujímavosť, viacerí diváci našli JOJ Svet práve na pozícii, kde sa predtým nachádzala Prima Zoom. Po českej TV stanici teda zostala len smutná spomienka a rýchlo prišla náhrada. Otázne však zostáva, či je dostatočne adekvátna aj pre divákov.

Živé tiež dopĺňa, že podľa jeho informácií sa JOJ dohodla so Slovenskou asociáciou pre káblové telekomunikácie (SAKT) na vyradení obľúbenej českej TV stanice a tá s tým napokon súhlasila. Stále sa však rokuje aj s ďalšími operátormi, ktorí tlaku nepodľahli.

UPC má jasné stanovisko. Chce české TV stanice 

Patrí medzi nich napríklad spoločnosť UPC, ktorá na svojom webe zahájila oficiálny boj za zachovanie českých TV staníc. Tomuto operátorovi sa nepáči tlak zo strany Markízy a JOJky a patrične to dáva najavo aj mediálnou cestou. Uvidíme teda, kto napokon vyhrá.

Dajte nám vedieť do komentára, či vám bude chýbať Prima Zoom, alebo Prima Max v ponuke operátorov a či JOJ Svet považujete za adekvátnu náhradu. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Máte doma starý iPhone? Slovenský operátor ho od vás rád vykúpi. Získať môžete stovky eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -