Slovenský televízny trh sa musí pripraviť na zmeny, ktoré sa divákom nebudú páčiť. TV Markíza sa podľa najnovších zistení Živé.sk rozhodla zatlačiť na operátorov v oblasti pretáčania reklám v TV archívoch. Takúto možnosť chce úplne zakázať, čím naštve nie len samotných divákov, ale aj operátorov.

O tejto zmene sme vás po prvýkrát informovali ešte v auguste, no ako sa zdá, teraz naberá reálne kontúry. Zákaz pretáčania reklám v TV archívoch by mal nadobudnúť platnosť už začiatkom budúceho roka, konkrétne 1. februára 2024. Samotný termín, ale nemusí byť konečný, nakoľko takáto zmena si môže vyžadovať náročnejšie technické riešenie a pochopiteľne sa na to musia pripraviť aj samotní TV operátori.

Zákaz pretáčania reklám v archívoch pri tom nie je pri TV Markzíe až taká novinka, ako by sa mohlo zdať. Operátori prezradili, že spoločnosť si dala už v minulosti do zmluvy klauzulu o tejto možnosti, ktorú si však zatiaľ neuplatnila. Markzía už rozoslala operátorom aj technickú dokumentáciu, ktorá má slúžiť pre potreby implementácie zákazu pretáčania reklám v archíve.

PR manažér Markízy Lukáš Kočišek pre portál Živé.sk potvrdil, že táto povinnosť sa bude týkať všetkých televíznych operátorov, ktorí ju vysielajú. Bližšie podrobnosti, ale zatiaľ nezverejnil, nakoľko na začiatku chce Markíza zmenu diskutovať priamo s operátormi a až potom so širokou verejnosťou.

TV Markíza chce zarobiť viac a pravdepodobne spopularizovať Voyo

Dôvod, prečo sa Markíza rozhodla vykonať takýto krok je pri tom úplne logický. Vo chvíli, keď je možné pretáčať reklamy v archíve, divák si ich nepozrie a televízia zarobí menej peňazí. Cieľom tejto komerčnej televízie je pri tom dosiahnuť čo najvyšší zisk a toto by mal byť jeden zo spôsobov, ako sa ku tomu dostať.

Rovnako tak, ale môže ísť aj o snahu pretlačiť streamovaciu službu Voyo, ktorá naberá na Slovensku čoraz viac na popularite. Práve tu si môžu diváci pozrieť všetky filmy, seriály a relácie úplne bez reklám, takže ich nemusia ani pretáčať. Na druhej strane však za Voyo platia pravidelný mesačný poplatok.

O tom, ako to napokon dopadne vás ešte budeme informovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spikli sa všetci proti Apple? iPhone s USB-C nebude povinný len v Európe
Môže ťa zaujímať
- Reklama -