V posledných dňoch sme svedkami ďalšieho zúženia televízneho výberu dostupného na slovenskom trhu. Ako informuje server SatelitnaTV, česká komerčná stanica TV Relax, ktorá bola dosiaľ dostupná prostredníctvom satelitu Astra 3B na frekvencii 12 012 MHz, ukončila svoje vysielanie v tejto forme. Tento krok ovplyvnil aj zákazníkov Skylinku, kde bol kanál zaradený v zozname FastScan pod číslom 146.

Táto informácia prichádza tesne po tom, čo sa mnohí slovenskí diváci museli rozlúčiť hneď s dvoma obľúbenými českými programami. Po odstránení športového kanálu ČT Sport z ponuky v dôsledku výzvy českého verejnoprávneho vysielateľa, nasledovalo rýchlo aj vyradenie TV Relax.

Na rozdiel od ČT Sport, ktorý mal byť vyradený zo všetkých slovenských platforiem, v prípade TV Relax išlo „len“ o ukončenie satelitnej distribúcie, ktoré zasiahlo divákov takmer v celej Európe.

Pre tých, ktorí nechcú prísť o obsah TV Relax, zostávajú možnosti terestriálneho príjmu prostredníctvom DVB-T2 vysielačov v Českej republike, ako aj ponuky niektorých slovenských a českých IPTV a OTT operátorov. Medzi dostupné služby patrí Magio TV, Antik TV, Sledovanie TV, Lepšia TV a ďalšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku pribudnú nové radary. Pokutu za rýchlosť môže dostať každý. Merať budú iným spôsobom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -