Pokiaľ radi platíte pomocou platobných kariet, máme pre vás dôležitú informáciu. Zákazníci známej banky sa musia pripraviť na veľkú zmenu, kvôli ktorej si budú musieť vymeniť svoje staré debetné a kreditné karty za nové. Konkrétne ide o klientov Unicredit Bank, ktorá oznámila, že po novom končí s platobnými kartami Visa. Téme sa venoval portál Živé.

Táto finančná inštitúcia totiž uzatvorila partnerstvo so spoločnosťou Mastercard, v rámci ktorého bude musieť modernizovať všetky karty na Mastercard Touch Card™. Ich súčasťou sú aj prvky pre nevidiacich alebo slabozrakých zákazníkov, vďaka čomu je ich využitie oveľa prístupnejšie pre väčšie množstvo ľudí. Novinka začne platiť v auguste 2024.

Unicredit Bank uvádza, že ku zjednoteniu platobných kariet dôjde vo všetkých krajinách, v ktorých aktuálne pôsobí. Ako dodáva Živé, nové karty sú už dostupné napríklad v Taliansku. Banka tiež dodáva, že zákazníci by mali prejsť na nové karty do konca tohto kalendárneho roka.

V reči čísel to znamená, že sa táto novinka dotkne približne 20 miliónov kariet. Ako sme už naznačili vyššie, nové karty budú disponovať bočnými drážkami, vďaka ktorým bude možné karty identifikovať výhradne dotykom.

Zároveň tiež platí, že karty Visa nebude možné získať ani na požiadanie. Zákazníci teda nebudú mať na výber.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci nenachytajte sa na tento SMS podvod. Varuje pred ním aj polícia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -