Rok 2022 priniesol niekoľko zásadných zmien, ktoré ovplyvnili televízny priemysel. Na Slovensku a v Česku sme sa dočkali ukončenia dvoch veľkých televíznych kanálov. Tým prvým bola Trojka a druhým ČT3. Jej vysielanie oficiálne skončilo 1.1.2023.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Ako uvádza portál Lidovky, Česká televízia oficiálne ukončila vysielanie na ČT3 komédiou Saturnin z roku 1994, ktorú režíroval Jiří Věrčáka. V skutočnosti sa však o absolútny koniec postarali relácie Silvestr 1978 – “směs nejslavnějších a nejoblíbenějších českých melodií, polek a valčíků v rytmu dechovky a Muzikálová féerie – silvestrovský program z roku 1981.

Po novom roku už teda ČT3 nenaladíte, takže pokiaľ ste túto televíziu zvykli sledovať, jednoducho máte smolu. Ak vás zaujíma, aký to malo celé dôvod, podrobnosti nájdete v pokračovaní článku, ktorý sme uverejnili pred niekoľkými mesiacmi.

Originálna verzia článku z 30. novembra 2022 

Len nedávno sme vás informovali o tom, že RTVS plánuje čoskoro zrušiť televízny kanál Trojka. Ako sa však teraz ukazuje, nebude to jediná televízna stanica, ktorá bude chýbať slovenským sledovateľom. Čoskoro totiž pribudne ďalšia.

Česká televízia zverejnila správu, v ktorej píše, že v rokoch 2023 až 2024 plánuje ušetriť približne 910 miliónov českých korún (približne 37 386 600 €) z dôvodu poklesu reálnej hodnoty licenčného poplatku. Uviedol to generálny riaditeľ českej televízie Petr Dvořák.

Spoločnosť bude šetriť na prevádzke, programovaní, pôvodnej produkcii a investíciách. Len do konca roka 2022 preto Česká televízia zruší až 50 pracovných miest a v najbližších dvoch rokoch potom 200 pracovných miest. V súčasnosti v nej pracuje 2 970 ľudí.

Vrámci šetrenia žiaľ dôjde aj k ukončeniu televízneho programu, ktorý je vysielaný aj na Slovensku. Od prvého januára 2023 si už nepozriete ČT3, čím ušetrí česká televízia približne 120 miliónov korún (približne 4 930 101 €).

Okrem toho bude obmedzená aj televízna stanica ČT sport, ktorá bude nakupovať menej vysielacích práv a rovnako vyrábať menej športových programov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovákov sa snažia opäť nachytať. Najnovší podvod súvisí s Netflixom. Veľa ľudí naletí a príde o peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -