Telekomunikačné spoločnosti neustále pracujú na tom, aby nám mohli poskytnúť čo možno najmodernejšie a najrýchlejšie služby. S pokrokom však súvisí aj zbavovanie sa starých technológií, a presne medzi tie sa v uplynulých rokoch zaradila aj klasická 3G sieť.

Po masívnom rozšírení 4G a dnes už pomaly aj 5G tu pre 3. generáciu siete jednoducho nezostalo aj miesto. Aj to je dôvod, prečo ju spoločnosť Orange Slovensko oficiálne vypína. Udeje sa to už o pár dní a nemusí to zostať bez povšimnutia. Ako sme vás totiž informovali v našom nedávnom článku, používatelia môžu túto zmenu pocítiť v priebehu krátkych výpadkov mobilných dát a mobilnej siete.

Aby sme to lepšie vysvetlili, počas vypínania 3G siete môže dôjsť ku krátkym, cca 20 minút dlhým výpadkom, počas ktorých nebude správne fungovať hlasová a ani dátová mobilná sieť.

Orange, ale nechce spôsobovať svojim zákazníkom problémy a preto budú práce prebiehať v čase medzi 00:00 a 6:00 ráno, kedy je najmenšia pravdepodobnosť, že mobilná sieť bude príliš vyťažená. Pocíti to tak len minimum ľudí.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Dôležité je tiež podotknúť, že vypínanie siete bude prebiehať postupne v závislosti na tom, akej oblasti sa bude týkať. Spoločnosť ich má vytýčených hneď pätnásť, pričom ku vypínaniu 3G dôjde v dátumoch od 18.1.2024 do 22.2.2024.

orange slovensko oblasti výpadku v súvislosti s vypínaním 3G siete
Zdroj: Orange Slovensko (snímka obrazovky)

Aby ste v tom mali lepší prehľad, prinášame vám aj jednoduchý zoznam s jednotlivými oblasťami, kde sa dozviete, kedy môžete očakávať krátkodobé problémy. Spoločnosť Orange Slovensko sa za prípadne komplikácie vopred ospravedlňuje.

orange slovensko dátumy výpadku v súvislosti s vypínaním 3G siete
Zdroj: Orange Slovensko (snímka obrazovky)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Zomrela Alžbeta II. Britská kráľovná sa dožila veku 96 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -