Na Slovensku sa pravidelne stretávame s podvodmi, ktoré na nás číhajú jednak na internete a taktiež na smartfónoch. Na ten posledný upozorňuje aj Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom svojej Facebookovej stránky. Prísť môžete kvôli nemu o stovky eur.

Policajti prijali na čísle 158 viacero hovorov od občanov, ktorí ich upozornili na čudné praktiky. Podozrivé telefonáty prichádzajú predovšetkým z Trnavského kraja, no stretnúť sa s nimi môžete prakticky kdekoľvek na Slovensku. Najhoršie na tom je, že čísla používajú slovenskú predvoľbu.

Prípady sú sú skoro rovnaké. Na toto si treba dávať pozor

Ľudia tvrdia, že po zdvihnutí slúchadlá počujú čudný hlas, ktorý pôsobí, ako zo záznamníka. Je to preto, lebo na nich s najvyššou pravdepodobnosťou hovorí dopredu nahratá zvuková stopa. Hlavným indikátorom toho, že ide o možný podvod je ale to, že hlas na vás rozpráva buď lámanou slovenčinou, alebo angličtinou.

Po celý čas vás bude nabádať k tomu, aby ste stlačili číslo 1. Ako uvádza polícia, v okrese Galanta sa po tomto kroku na linke ozval údajný federálny úrad polície. Žena, ktorá sa s týmto stretla ihneď hovor zložila. Akonáhle ale zo zvedavosti zavolala znova, na linke sa ozval neznámy muž.

Nevolajte naspäť. Hovor rovno zrušte 

V telefonátoch často zaznieva, že je na ľudí vznesené obvinenie a majú stlačiť číslo 1 na to, aby sa dozvedeli o čo presne ide. Na tento podvod naletia najmä starší a menej skúsení používatelia. Polícia dopĺňa, že len za jediný deň vybavila minimálne 15 hovorov s podobným obsahom a počet volajúcich na linku 158 stále narastá.

Pokiaľ sa s niečim podobným stretnete aj vy, telefonát rovno zrušte a za žiadnych okolností nevolajte naspäť. Takmer s istotou ide o „hru“ podvodníkov, ktorí sa od vás budú snažiť vymámiť peniaze. O podobnom prípade sme písali aj v tomto článku. Týkal sa však e-mailovej komunikácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Disney+ predstavuje programovú ponuku pre Slovensko. Pozrite si kompletný zoznam filmov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -