Aj keď je to nebýva populárne, z technických dôvodov sú občasné plánované odstávky telekomunikačných služieb nutné. Čoskoro sa s nimi možno stretnete aj vy.

Dôvodom býva zvyšovanie kvality služieb, aktualizácia firemného softvéru či modernizácia sietí, ktorá sa z času na čas týka každého slovenského telekomunikačného operátora.

Touto cestou sa vydala aj spoločnosť Slovanet, ktorá na svojej internetovej stránke uvádza, že už čoskoro pocítime početné odstávky internetu, televízie a dátových služieb. Začnú sa už v pondelok 14. novembra a skončia až na konci mesiaca.

Reklama

Do samotných odstávok je zahrnutých viac ako 20 miest alebo obcí, pričom výpadky služieb budú trvať vo všetkých prípadoch maximálne niekoľko hodín.

Najčastejšie sa budú týkať DSL pripojenia, no dotknú sa aj KTV či dátových služieb. V dvoch slovenských obciach dokonca dôjde ku výpadkom viackrát.

Aby ste mali o všetkých prerušeniach spojenia čo najlepší prehľad, vytvorili sme pre vás tabuľku, v ktorej nájdete podrobné informácie ku každému miestu, dátumu, času a typu služby.

Operátor na webe uvádza, že mnohé z výpadkov nebudú trvalé, no začnú prichádzať v sériách. Aj keď teda dôjde k odstávkam, nemusí to znamenať, že sa vôbec nepripojíte k internetu, televízii alebo dátovým službám.

Každopádne vám však odporúčame sa na túto situáciu dopredu pripraviť, nakoľko môže byť nepríjemná a rovnako vám môže spôsobiť komplikácie rôzneho rozsahu.

Výpadok internetu slovanet
Zdroj: Slovanet

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Hackeri napadli veľkého slovenského TV operátora
Môže ťa zaujímať
- Reklama -