O podvodoch, ktoré sú páchané na Slovákoch informujeme na dennej báze. A aj napriek tomu, že zďaleka nie sme jediní a tieto správy sa objavujú pravidelne v rôznych médiách, ľudia sa stále nechávajú oklamať a prichádzajú o obrovské množstvo peňazí. O jednom takomto prípade informovali aj slovenskí policajti na svojom Facebooku.

Ten prichádza z Bratislavského kraja a hovorí o žene, ktorú sa cez sociálnu sieť podarilo cudzincovi okradnúť o neuveriteľných 32 670 €. Žena sa s mužom zoznámila online a postupom času si s ním vytvorila priateľský vzťah. Tým si útočník získal jej dôveru. Následne jej povedal, že stavia nehnuteľnosti, no narazil pri tom na problém. 

Konkrétne malo ísť o komplikáciu, ktorá súvisela s aktuálnou stavbou. Muž spomínal nový certifikát, ktorý musí zaplatiť, no cez banku v Turecku to údajne nejde. Presne preto požiadal poškodenú, aby to vyskúšala ona. Hovoril pri tom o sume 21 000 €.

Žena prišla o viac, ako 30 tisíc 

Muž evidentne vycítil príležitosť a presne preto ženu konfrontoval opäť, tentokrát s poškodeným strojom na stavbe, na ktorý potreboval ďalších 11 000 €.

Nasledovala ďalšia žiadosť s nákupom materiálu na stavbu vo výške 13 100 €, ktorá bola uhradená na taliansky bankový účet.

Aby toho nebolo málo, ženu konfrontovala kuriérska spoločnosť, ktorá si vypýtala za CLO ďalších 6 470 €, ktoré ochotne zaplatila.

Žena pravdepodobne prvú platbu vo výške 21 000 € mužovi neposlala, nakoľko celková škoda, ktorá bola spojená s týmto podvodom (pravdepodobne aj v rámci rôznych bankových poplatkov a podobne) dosiahla „len“ 32 670€ a nie viac, ako 50 000 €. Aj tak ide ale o obrovskú sumu peňazí, ktorú už možno nikdy neuvidí.

Upozornite svojich blízkych 

Polícia preto upozorňuje, aby ste si v prípade takýchto podvodov dávali veľký pozor na to, s kým si píšete a akonáhle si od vás cudzia osoba, ktorú ste nikdy nevideli vypýta peniaze, automaticky by vám mal začať v hlave blikať alarm, že niečo nie je v poriadku. Najčastejšie na podobné situácie naletia starší používatelia, ktorí tieto podvody nepoznajú.

Aj preto vám odporúčame, že ak máte vo svojom okolí staršiu osobu, ktorá je aktívna na Facebooku, Instagrame, alebo iných sociálnych sieťach prípadne zoznamkách, upozornite ju na to, aby si dávala veľký pozor.

Predovšetkým piloti, vojaci či doktori zo zahraničia to najčastejšie skúšajú na osamelé ženy a veľakrát im ich taktika vychádza. Zabráňte tomu, aby sa vaša blízka osoba stala ich ďalšou obeťou.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Známy slovenský TV operátor výrazne zdražuje. Vieme, koľko si priplatíte

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -