V posledných rokoch sa na Slovensku masívne rozšírili podvody, ktoré sú zamerané predovšetkým na seniorov. Tých kontaktujú neznáme osoby a často používajú vymyslené príbehy zamerané na city a emócie, aby od nich vylákali obrovské sumy peňazí. Presne to sa teraz stalo Bratislave. Prípad má však šťastný koniec.

Ako informuje Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku, dopodrobna vymyslený plán podvodného konania tentokrát nevyšiel vďaka taxikárovi, ktorého klientom bol 79 ročný senior. Tomu zavolal česky hovoriaci muž, ktorý sa vydával za príslušníka českej diaľničnej polície a informoval ho o vážnej dopravnej nehode, pri ktorej zomrel 45 ročný motocyklista, ktorého údajne zrazila jeho dcéra.

Podvodník sa u staršieho pána pokúšal spôsobiť stres a časovú tieseň, na základe čoho senior neváhal a všetky svoje úspory vložil do obálky, ktorú následne zabalil do igelitovej tašky. Ako ďalej informuje polícia, muž následne dostal pokyn, aby pripravil poplatok za prevoz vo výške 300 €.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Akonáhle bolo všetko pripravené, starší muž vyšiel pred bytový dom, kde ho už čakal vodič taxislužby. Ten prevzal balíček, ktorý obsahoval hotovosť vo výške 25 100 €. Taxikárovi sa to však počas prevozu zdalo podozrivé a preto kontaktoval políciu, aby celú udalosť radšej preverila.

Mužom zákona sa podarilo zistiť, že balík obsahuje finančné prostriedky a ide o jasný prípad podvodu. Peniaze teda zaistili a vrátili poškodenému. V tomto prípade teda správna reakcia taxikára zachránila staršiemu mužovi úspory. Policajti tiež vo veci začali trestné stíhanie pre zločin podvodu v štádiu pokusu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Polícia tiež zdôrazňuje, aby ste si všímali správanie starších ľudí a snažili sa s nimi komunikovať. Podvody, pri ktorých prichádzajú o veľkú finančnú hotovosť sú čoraz častejšie.

Veď len nedávno sme vás informovali o prípade, v rámci ktorého prišla seniorka o viac ako 275 000 €. Väčšinu peňazí nechala v igelitových taškách pri smetných košoch odkiaľ ich odcudzil neznámy páchateľ.

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slováci milujú AirPods 3 a teraz ich majú v zľave. Prečo si ich vybrať pred základným modelom?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -