Slovenské banky každoročne menia a vylepšujú svoje služby. Niekedy sa však zákazníci musia zmieriť aj s ich zdražovaním či rušením. Presne to sa teraz stáva pri viacerých finančných inštitúciách na Slovensku. Inflácia, zvýšenie cien energií a mnohé ďalšie faktory donútili Tatra Banku, aby od 31. marca 2023 zmenila sadzobník. Klienti si priplatia viac.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné transparentné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

V prvom rade treba spomenúť, že banka (podľa Finančného kompasu) od 31.3.2023 už nebude poskytovať vydávanie výpisov z účtu na pobočke, za ktorý sa štandardne platil troj-eurový poplatok.

Tatra Banka to odôvodňuje tým, že svojim zákazníkom na pobočkách chce priniesť väčší priestor pre konzultácie k finančným potrebám. Výpisy vám teda budú chodiť len na e-mail alebo poštou – podľa toho, ako si vyberiete.

Aby toho nebolo málo, Tatra Banka ukončila aj ďalšiu službu Platba faktúr prostredníctvom bankomatov Tatra Banky, ktorá bola v súčasnosti spoplatnená sumou 0,33 €. Ak ste ich teda používali, po novom máte smolu.

Tatra Banka zdražuje viacero svojich služieb

Tatra Banka na svojej internetovej stránke zverejnila správu, v ktorej svojich zákazníkov informuje o zdražovaní jednotlivých služieb a poplatkov. K dispozícii sú dva sadzobníky, jeden pre fyzické osoby a druhý pre právnické osoby, pričom ak si ich chcete podrobne naštudovať, stačí kliknúť na príslušný link a prejdete priamo do PDF od banky.

Medzi služby, ktoré zdraželi patrí napríklad Vklad hotovosti na účet treťou osobou priamo na pobočke. Pôvodne bol tento úkon spoplatnený sumou 5 € no po novom zaň zákazníci zaplatia 6 €.

Zmena sa týka aj spracovania mincí pri vklade na pobočke, pričom Tatra Banka upozorňuje, že na 50 ks zaplatíte poplatok 5 % z celej sumy mincí, minimálne však 6 €. Doteraz to bolo rovnako 5 % avšak iba 5 €.

Za zmienku tiež stojí rozmieňanie hotovosti (EUR) za bankovky inej nominálnej hodnoty. Aj v tomto prípade bol zavedený poplatok 5 % zo sumy, minimálne však vo výške 6 €. Pôvodne bola táto služba dostupná za cenu na 0,01 € / kus, minimálne však 5 €.

Na záver nemôžeme zabudnúť na poplatok za SEPA platby, trvalé príkazy či inkasá na pobočke. Aj táto služba stála predtým 5 € no po novom to bude 6 €.

A hoci Tatra Banka zdražuje, dobrou správou pre jej zákazníkov je, že cena väčšiny služieb zostala na „rozumnej úrovni“. Nejde totiž o žiadne drastické zmeny ale najmä o 1 – 2 € úpravy sadzobníka. A to sa vzhľadom na súčasnú situáciu určite dá akceptovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -