Pokiaľ sa pohybujete vo svete inteligentný hodiniek, určite ste už počuli o spoločnosti Fossil, ktorá sa preslávila, ako výrobca štýlových zariadení. Ako, ale píše portál Androidcentral na základe správy The Verge, táto značka bude čoskoro minulosťou.

Spoločnosť Fossil podľa najnovších informácií mení svoje primárne zameranie, pretože trh so smart hodinkami sa v posledných rokoch veľmi zmenil. Firma sa po novom viac sústredí na výrobu tradičných hodiniek, šperkov a koženého tovaru. Poslednou sériou inteligentných hodiniek spoločnosti Fossil bude Gen 6.

Pre tých čo nevedia, spoločnosť Fossil bola vo svete inteligentných hodiniek pomerne dôležitá, najmä keď sa operačnému systému Wear OS od spoločnosti Google nedostávalo veľa pozornosti. Hodinky so systémom Wear OS vyrábala dovtedy, kým spoločnosti Google a Samsung nevytvorili systém Wear OS 3 založený na Androide 11. Stalo sa to v roku 2021.

Podľa zahraničných médií spojenie týchto dvoch spoločností zaručilo, že z Wear OS sa stal konečne stabilný a prosperujúci operačný systém, ktorý je možné inovovať v rámci veľkých updatov na ročnej báze. Pomerne úzko to však súvisí s hardvérovými iniciatívami spoločností Google aj Samsung. Na Fossil tu teda nezostalo miesto.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

To, že niečo nie je v poriadku sa vedelo už dávno 

Hoci spoločnosť Fossil avizovala zmenu svojho podnikania až teraz, začiatkom roka 2024, to, že niečo nie je v poriadku bolo možné pozorovať už v uplynulom období.

Za celý minulý rok totiž nevydala žiadne nové inteligentné hodinky a objavili sa náznaky, že ich možno prestane vyrábať. Dokonca aj pracovníci predajní Fossil hovorili zákazníkom, aby neočakávali nové inteligentné hodinky. Každopádne to, ale neznamená, že sa na nich táto firma úplne vykašľala.

Spoločnosť Fossil deklaruje, že bude ešte niekoľko rokov aktualizovať svoje staré inteligentné hodinky, aj keď už nebude vyvíjať a ani vyrábať žiadne nové. Konkrétnejší časový horizont však zatiaľ neuviedla.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vylepší Touch ID pre MacBook Pro. Pozrite sa akým spôsobom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -