Spoločnosť Meta začína využívať novú stratégiu na spopularizovanie svojej sociálnej siete Threads, ktorá už je dostupná aj na Slovensku. Firma prevádzkujúca aj Facebook, Instagram či WhatsApp vytvorila špeciálny bonusový program, o ktorom informoval portál Techcrunch.

Nový program bol podľa zistených informácií spustený v marci a nedostane sa doň každý. Túto unikátnu príležitosť dostanú len tvorcovia, ktorých formou oficiálnej pozvánky osloví priamo spoločnosť Meta. A to, že sa túto príležitosť skutočne oplatí využiť odzrkadľuje aj potenciálna odmena.

Ako informuje Androidcentral, Meta úspešným tvorcom bude vyplácať až 5 000 $, čo je v prepočte cez 4 640 € za príspevky, ktoré dosiahli aspoň 10 000 a viac zobrazení. Vo výsledku tak tvorcovia môžu zarábať peniaze na základe toho, ako sa darí ich obsahu a aké množstvo ho dokážu vyprodukovať.

Meta vyžaduje dodržiavanie prísnych pravidiel 

Samozrejme, aj tento program má svoje podmienky, medzi ktoré patrí napríklad originalita. Všetky príspevky musia obsahovať nejaký text, dosiahnuť aspoň 2 000 zobrazení a zároveň nesmú by chránené autorskými právami.

Taktiež platí, že v príspevkoch sa nesmie zobrazovať vodoznak odkazujúci napríklad na konkurenčnú sociálnu sieť, s ktorým sa často stretávame pre Reels videách na Instagram a TikToku.

V neposlednom rade Meta nepovoľuje platenú inzerciu na príspevky, ktoré by mali byť predmetom odmeny. Ide teda o čisto organický zásah.

Program sa môže rozšíriť do celého sveta 

threads
Zdroj: Unsplash / Azamat E

Ako už asi tušíte, táto novinka je v úvode dostupná len pre tvorcov z USA, no podľa informácií sa môže rozšíriť do celého sveta, aby sa Threads podarilo čo najviac spopularizovať. Je to predsa veľký konkurent sociálnej siete X.

Nechajme sa teda prekvapiť, či sa s niečím podobným v budúcnosti stretneme aj u nás na Slovensku. Dosiahnuť 10 000 pozretí na príspevku nemusí byť až také náročné a odmena 5 000 $ znie veľmi lákavo, čo poviete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Je to oficiálne! Poznáme dátum WWDC 2020. Bude sa konať online.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -