Obyvatelia USA sa majú na čo tešiť. Najväčší operátor AT&T sa rozhodol vo výraznej miere modernizovať svoje siete. Ako uvádza zive.cz, dôvodom bolo to, že donedávna fungovali na pomalom DSL pripojení. Najnovšie správy naznačujú, že Amerika bude ešte rýchlejšia než doteraz. AT&T totiž použije špeciálne optické vlákna, pomocou ktorých pokryje viac ako 70 metropolitných oblastí

Samotná sieť bude čoskoro dostupná pre viac ako 5,2 milióna domácnosti a už do roku 2030 by sa mal tento počet rozšíriť na 30 miliónov domácností!

Spolu s týmto prichádzajú aj nové tarify, pričom okrem 1 Gb/s internetu si môžu používatelia zažiadať aj o výkonnejší 2 Gb/s či dokonca 5 Gb/s internet.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Amerika bude ešte rýchlejšia až s 10 Gb/s internetom 

mac testKonkurencia sa na takéto možnosti zatiaľ nechytá a čo je ešte dôležitejšie, AT&T ide ďalej s testovaním až 10 Gb/s pripojenia! Napriek tomu sa už ale našli firmy ako napríklad Ziply Fiber (s pokrytím cca 170 000 domácností), ktoré budú pokračovať v šľapajách operátora a takisto zavedú 5 Gb/s taríf.

A ak vás zaujíma, koľko to vlastne v Amerike stojí, odpoveď je jednoduchá. Za super-rýchle 5 Gb/s pripojenie zaplatia zákazníci 180 dolárov (cca 157 €). Pokiaľ budú chcieť 2 Gb/s, stáť ich to bude 110 dolárov (cca 96 €) a tí, ktorí sa uspokoja aj s nižšími 300, 500 a 1000 Mb/s rýchlosťami budú platiť 55 $ (cca 48 €), 65 $ (cca 57 €) a 80 $ (cca 70 €).

Prečítajte si tiež  Zmerajte si rýchlosť internetu behom niekoľkých sekúnd

Zive.cz zároveň dopĺňa, že v súčasnosti žiaden z veľkých poskytovateľov internetu neponúka u našich susedov takéto rýchle pripojenie. Sem tam sa síce vyskytnú v menších regionálnych spoločnostiach aj vyššie ako gigabitové rýchlosti, no stále ide o dosť obmedzenú ponuku.

Naopak na Slovensku ponúka spoločnosť Antik Telekom na niektorých miestach až 10 Gb/s pripojenie. Ak sa chcete o tomto dozvedieť viac, kliknite na nasledujúcu internetovú stránku!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJzive.cz
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.