Je úplne bežné, že v súčasnej dobe majú používatelia problémy s pripojením k internetu cez kábel alebo cez Wi-Fi. Spôsobovať to môže zvýšený nápor na sieť, s ktorým sa stretávame od počiatku pandémie. Ako však zistiť, či máme dostatočne rýchly internet v porovnaní s tým, za čo platíme u poskytovateľa služieb?

Už dlhé roky sa na webe vyskytujú rôzne testy, ako napríklad speedcheck, ktoré vám ponúknu odpoveď za niekoľko sekúnd. Po kliknutí na odkaz budete presmerovaný na jednoduchú internetovú stránku, kde stlačí kliknúť na modré tlačidlo a následne chvíľu počkať.

Internetová stránka v tejto chvíli spustí meranie rýchlosti internetu, ktoré vám na počkanie vypľuje výsledky. Počas tohto procesu môžete sledovať latenciu, rýchlosť sťahovania a taktiež rýchlosť nahrávania. Práve tieto čísla vás budú vo finále zaujímať.

Akonáhle celý proces skončí, k dispozícii budete mať finálny verdikt, ktorý vám poskytne viac detailov o vašom internetovom pripojení. Nachádza sa tu napríklad aj stabilita, IP adresa či poskytovateľ služieb.

Rýchlosť internetu môžete vyskúšať aj na iPhone 12 s 5G

Zmerajte si rýchlosť internetu behom niekoľkých sekúnd
Zdroj: svetapple.sk

Všetko je samozrejme bezplatné a rýchlosť pripojenia na internet môžete vyskúšať odmerať aj na vašom smartfóne alebo tablete, ktoré sú na mobilných dátach.

V tomto bode dopĺňame, že ak už máte príležitosť vyskúšať 5G sieť na Slovensku a vlastníte iPhone 12 (akýkoľvek model), práve pomocou tohto jednoduchého testu môžete zistiť, aký je rozdiel v číslach v porovnaní so 4G.

Napíšte nám do komentára, akého internetového poskytovateľa služieb preferujete vy a aké čísla ste pomocou testu namerali. Sme veľmi zvedaví na všetky vaše výsledky.

Prečítajte si tiež  iPhone bude navždy iný: Nezmyselný nápad EÚ donúti Apple použiť vymeniteľnú batériu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.