Podobne, ako operačný systém iOS 17, aj konkurenčný Android 14 je už niekoľko dlhých mesiacov vo fáze beta testovania. A aj keď sa spoločnosť Google v minulosti nechala počuť, že stabilná verzia bude pre používateľov k dispozícii už v auguste, dnes vieme, že sa tento sľub firme nepodaril naplniť.

Ako informuje GSMarena, všetci začali na základe toho predpokladať, že testovanie sa jednoducho predĺžilo a operačný systém bude napokon dostupný o pár týždňov v septembri. Najnovšie úniky však naznačujú, že oficiálna verzia Android 14 môže prísť dokonca neskôr, ako Apple vydá svoj operačný systém iOS 17 (koncom septembra). Konkrétne sa skloňuje október 2023, čo je už poriadne meškanie.

Zahraničné médium už dokonca pozná aj konkrétny dátum, ktorým by mal byť 4. október. Nie je to však žiaden odhad do prázdna. Presne na tento deň má totiž spoločnosť Google pripravený veľký event, v rámci ktorého nám predstaví viacero hardvérových noviniek. Nebudú tu chýbať smartfóny Pixel 8, Pixel 8 Pro či inteligentné hodinky Pixel Watch 2.

Nový Android vždy vychádza 1 – 2 mesiace pred hardvérovým eventom 

Android oslavuje 15 rokov
Zdroj: Unsplash / Denny Muller

Zatiaľ nie je jasné, prečo by malo dôjsť ku takémuto výraznému oneskoreniu, keď používatelia zariadení s operačným systémom Android boli doposiaľ zvyknutí na to, že nový systém je vždy dostupný jeden až dva mesiace pred hardvérovým eventom.

Google, ale zrejme s Androidom 14 rieši nejaký problém, o ktorom nikto oficiálne nehovorí. Taktiež však môže ísť o obyčajnú marketingovú stratégiu. Kto vie…

Je zaujímavé, že v súvislosti so septembrovým uvedením operačného systému Android 14 urobilo chybu aj niekoľko partnerov spoločnosti Google. Napríklad OnePlus bol presvedčený o tom, že uvedenie príde dnes a preto oznámil svoje stabilné verzie Androidu 14 na september. Firma sa však evidentne prepočítala.

Ako na záver dodáva GSMarena, zatiaľ ide stále len o fámy a Google môže ešte prekvapiť a Android 14 vydať pred 4. októbrom 2023. Nechajme sa prekvapiť, či sa to technologickému gigantovi podarí. Ľudia, ktorí majú „tajné“ informácie sú však s takouto predpoveďou skôr skeptickí…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chceli sa vrátiť domov, no skončili v púšti: Google Mapy totálne zlyhali
Môže ťa zaujímať
- Reklama -