Ako píše 9to5mac, v novej správe od analytickej spoločnosti HRW sa uvádza, že milióny detí, ktoré počas pandémie používali aplikácie na dištančnú výučbu, zdieľali svoje osobné údaje – a dokonca aj informácie o svojom správaní – s inzerentmi.

Organizácia preskúmala celkovo 164 aplikácií a webových stránok schválených vládami v rôznych krajinách sveta. „Vlády v 49 krajinách porušili práva detí tým, že počas pandémie COVID-19 propagovali vzdelávacie produkty bez toho, aby primerane chránili súkromie detí,“ uvádza sa v správe organizácie Human Right Watch.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zo 164 skúmaných apiek až 146 (89 %) porušovalo práva detí. Tieto produkty monitorovali deti vo väčšine prípadov tajne a bez súhlasu ich rodičov. V mnohých prípadoch zhromažďovali osobné informácie o tom, kto sú, kde sa nachádzajú, čo robia v triede, kto je ich rodina a priatelia a aké zariadenia používajú.

Organizácia zistila, že väčšina online vzdelávacích platforiem zdieľa údaje detí s inzerentmi, ktorí ich potom používajú nielen na personalizované reklamy, ale aj na ovplyvňovanie webových zdrojov. Celú správu si môžete prečítať na tomto odkaze.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -