Apple Intelligence, revolučná funkcia umelej inteligencie od spoločnosti Apple, ktorá je integrovaná do iPhonu, iPadu či Macu konečne dorazila aj do Európy s aktualizáciou iOS 18.4. Mnohí používatelia sa tešili na nové možnosti, ktoré táto technológia prináša, ako napríklad vylepšenú Siri, generovanie obrázkov a pokročilé nástroje na spracovanie textu. Avšak nie všetci majitelia iPhonov si môžu tieto funkcie užiť.​

Problém spočíva v tom, že niektoré zariadenia, najmä tie zakúpené v Číne, majú Apple Intelligence úplne zablokovanú. Tento zákaz nie je možné obísť ani zmenou nastavení jazyka alebo regiónu. Dôvodom sú prísne legislatívne obmedzenia v Číne, ktoré Apple rešpektuje.​

Ako zistím, či bolo moje zariadenie určené pre čínsky trh? 

Ako zistiť, či sa to týka aj vášho zariadenia? V nastaveniach iPhonu prejdite do sekcie „Informácie“ a skontrolujte číslo modelu. Ak končí písmenami „CH/A“, ide o model určený pre čínsky trh, na ktorom Apple Intelligence nebude fungovať.​ Mohli ste sa ku nemu dostať napríklad z druhej ruky, ak ho niekto predával za výhodnejšiu cenu. Áno, s takýmito zariadeniami sa stretnete aj na Slovensku alebo v Česku.

Pre používateľov v Európe, ktorí si zakúpili svoje zariadenia v tomto regióne, je situácia o niečo lepšia. Aj keď Apple Intelligence nie je oficiálne dostupná vo všetkých jazykoch, po prepnutí zariadenia do angličtiny je možné tieto funkcie využívať – čo sme podrobne rozpísali v tomto návode. Je však dôležité mať na pamäti, že nie všetky funkcie Apple Intelligence sú v našich končinách z legislatívnych dôvodov dostupné.

Kedy bude Apple Intelligence dostupná aj v slovenčine? 

Siri s Apple Intelligence
Zdroj: Apple, Macrumors (úprava redakcie)

Apple zatiaľ neoznámil presný dátum, kedy bude Apple Intelligence plne dostupná vo všetkých regiónoch a jazykoch. Používateľom sa odporúča sledovať oficiálne oznámenia spoločnosti a pravidelne aktualizovať svoje zariadenia na najnovšie verzie operačného systému.​

Náš redakčný tip je ale taký, že ku slovenskému jazyku v rámci Apple Intelligence tak skoro nedôjde. Veď Apple nedokázal hovoriť po slovensky ani Siri a tá je na trhu od roku 2011!

Záverom, aj keď Apple Intelligence prináša množstvo inovatívnych funkcií, ich dostupnosť je zatiaľ obmedzená – často aj kvôli jazykovej bariére. Používatelia by mali byť obozretní pri kúpe zariadení z iných regiónov a overiť si ich kompatibilitu s touto technológiou.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBooky zažívajú najväčší rast na trhu. Počítače od Apple sú čoraz žiadanejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -